in , ,

Star Trek od Ultimate Comics

Dobra wiadomość dla fanów Star Treka. Na luty wydawnictwo Ultimate Comics zapowiedziało premierę nowego tytułu w swojej ofercie, Star Trek – Tom Pierwszy. Będzie to pierwszy komiks w Polsce, przedstawiający historie z tego uniwersum.

Zawarta w komiksie historia jest kontynuacją przygód załogi okrętu U.S.S. Enterprise, którą mieliśmy możliwość poznać w filmie Star Trek z 2009 roku. Oznacza to, iż nie mamy tu do czynienia ze standardową linią czasową znaną chociażby z licznych seriali telewizyjnych, lecz z tzw. Kelvin timeline, czyli linią nazwaną od okrętu U.S.S. Kelvin, na którym zginął ojciec Jamesa T. Kirka. Fani tą linię czasową określają także mianem Abramverse od nazwiska reżysera filmu, J.J. Abramsa.

Komiks zawierać będzie cztery pierwsze zeszyty serii Star Trek: Ongoing, publikowanej przez wydawnictwo IDW Publishing w latach 2011-2016 i liczyć będzie 114 stron. Odpowiedzialnym za scenariusz jest Mike Johnson, natomiast za rysunki duet artystów, Stephen Molnar i Joe Phillips.

Moment na wydanie tego tytułu jest idealny, dzięki sukcesowi serialu Star Trek: Discovery emitowanego na platformie Netflixktóry przyciąga starych jak i nowych fanów Gwiezdnej Tułaczki.

Link do oferty Ultimate Comics: http://ultimatecomics.pl/Star-Trek-Tom-Pierwszy-p62

Oby komiks równie dobrze się przyjął co nowy serial i przetarł drogę kolejnym tytułom spod szyldu Star Trek.

Katalog Non Stop Comics

Na Croma! #2 – Czarny kolos