in , ,

Star Trek. Statki Gwiezdnej Floty od 2294 do przyszłości [Recenzja]

Jakiś czas temu miałem przyjemność zrecenzować tom 1 Encyklopedii Statków Star Trek (link tutaj).
Na szczęście wydawca, Harper Collins nie kazał długo czekać na kolejną odsłonę serii. Oto w sprzedaży ukazał się tom drugi, który skupia się na okrętach Federacji powstałych oraz pełniących służbę od 2294 roku.

Jakość zawartości nie odbiega od tego co doświadczyliśmy przy pierwszym tomie.
Każdy opis został uzupełniony dokładną grafiką wykonaną komputerowo na podstawie prawdziwych makiet, dzięki czemu jest wiernym odwzorowaniem statków z serialu i ukazuje nawet najdrobniejsze szczegóły. Uwagę poświęcono nawet statkom, które na ekranie gościły tylko przez chwilę.

Zawartością albumu ( tak jak i w wspomnianym pierwszym tomie) są materiały oryginalnie wydane w czasopismach Star Trek – the official starships collection oraz Star Trek Discovery – the official starships collection. Są to magazyny oficjalnie publikowane w wielu krajach przez wydawnictwo Eaglemoss i zatwierdzone przez CBS Consumer Products, które posiada prawa licencyjne do marki Star Trek.
Czytelnik może nacieszyć oczy szczegółowymi rzutami poziomymi każdego okrętu oraz starannie opracowanymi informacjami dotyczącymi jego pojawienia się na ekranie. Zawarto wiele prac graficznych i kadrów z seriali oraz filmów.
Tom drugi skupia się na okrętach powstałych od roku 2294, dlatego wiele grafik pochodzi z seriali Star Trek: The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz kilku filmów kinowych.
Nie brakuje spojlerów zawartych w opisach.

Jakość wydania stoi na takim samym wysokim poziomie co tom pierwszy, dzięki czemu obie pozycje będą wyjątkowymi elementami kolekcji, każdego fana Star Treka.
Dlatego drogi czytelniku, jeżeli masz już tom pierwszy Encyklopedii Statków Star Trek to Star Trek. Statki Gwiezdnej Floty od 2294 do przyszłości koniecznie musi znaleźć się na Twojej półce.
I możemy Ci w tym pomóc 😉

Ponownie otrzymaliśmy od wydawcy 3 dodatkowe egzemplarze do rozdania.
Co należy zrobić by wziąć udział w zabawie?

Wyślij na adres betoniarka.net@gmail.com maila z tytułem ROZDANIE i treścią, w której opisujesz dlaczego to właśnie Tobie mielibyśmy wręczyć jeden z trzech egzemplarzy?
Na Wasze maile czekamy do końca miesiąca (31.10). Z szczęśliwymi wybrańcami skontaktujemy się drogą mailową.

Osoby, które nie planują brać udziału w zabawie lub chcą koniecznie już posiadać swój egzemplarz albumu, zachęcamy do jego kupna w oficjalnym sklepie wydawcy:

https://egmont.pl/Encyklopedia-statkow-Star-Trek.-Statki-Gwiezdnej-Floty-od-2294-do-przyszlosci

 

Dane techniczne:

  • Seria/cykl: STAR TREK
  • Autor: Ben Robinson, Marcus Riley, Matt McAllister
  • Ilustrator: Fabio Passaro, Ed Giddings, Adam ‘Mojo’ Lebowitz, Robert Bonchune
  • Tłumacz: Klaudyna Cwynar
  • Typ oprawy: twarda
  • Ilość stron: 240
  • Data premiery: 14.10.2020
  • Cena okładkowa: 119,99 zł

 

 

Raport W. Opowieść Rotmistrza Pileckiego [Recenzja]

Lucky Luke ,,Rywale z Painful Gulch” [Recenzja]