in , , ,

Zapowiedzi nowych tytułów od wydawnictw mangowych [luty]

WYDAWNICTWO WANEKO

W lutym wydawnictwo Waneko zapowiedziało wydanie aż sześciu nowych mang, którymi będą:

BLESS

Gatunek: dramat, romans, obyczajowy, shounen, moda, wizaż
Autor: Yukino Sonoyama
Liczba tomów: 4+
Premiera: kwiecień 2024

Opis fabuły

Licealista Aia Udagawa pragnie zostać wizażystą, ale zachowuje to dla siebie, ponieważ jest przekonany, że nie ma wystarczających umiejętności i talentu. Marzeniem Jun Sumisaki, jego koleżanki, jest zostać modelką, ale nie wierzy w siebie przez to, jak jest postrzegana przez innych. Żadne z nich nigdy nie odważyło się ujawnić, kim naprawdę jest ani wyjść poza oczekiwania innych ludzi. Pewnego dnia wspólnie postanawiają podążać za swoimi marzeniami. Razem biorą udział w „Malwowym konkursie”, gdzie Jun będzie modelką, a Aia jej wizażystą!

ISEKAI NO SATA WA SHACHIKU SHIDAI (tytuł roboczy: Przyszłość innego świata zależy od korposzczura)

Gatunek: dramat, komedia, romans, fantasy, Boys Love
Autor: Yatsuki Wakatsu, Kazuki Irodori, Kikka Oohashi
Liczba tomów: 5+
Premiera: kwiecień 2024
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

Kondou Seiichirou jest korposzczurem i maniakiem wydajności. Nie ma życia poza pracą. Pewnego dnia zostaje świadkiem „wezwania Świętej” i, chcąc uratować niewinną nastolatkę, wraz z nią zostaje przeniesiony do innego świata. Na miejscu okazuje się, że nawet takie wydarzenie nie zmieniło jego szaleńczego podejścia do obowiązków. Kondou od razu znajduje zatrudnienie, a swoją lekkomyślnością szybko zwraca na siebie uwagę rycerza, którego zwą „Lodowym Księciem”…

CHI’S SWEET HOME

Gatunek: komedia, seinen, obyczajowy, kot w mandze
Autor: Kanata Konami
Liczba tomów: 12
Premiera: kwiecień 2024

Opis fabuły

Chi to psotny kociak, który gubi się podczas spokojnego spaceru z rodziną. Oddzielony od matki, ogarnięty przeraźliwym żalem i samotnością, zalewa się łzami na łące w miejskim parku. Nagle podbiega do niego chłopiec imieniem Yohei. Wraz ze swoją mamą postanawiają zaopiekować się futrzakiem. Problem jednak jest taki, że w ich bloku panuje bardzo surowa zasada: posiadanie zwierząt jest zabronione! Czy uda im się ukryć czworonoga przed sąsiadami i uniknąć eksmisji? Czy Chii przyzwyczai się do nowego otoczenia i rodziny? No i czy nie da się przyłapać wścibskim oczom innych mieszkańców budynku?

MORIARTY ~THE REMAINS~

Gatunek: dramat, historyczny, tajemnica, psychologiczny, shounen
Autor: Hikaru Miyoshi
Liczba tomów: 2+
Premiera: kwiecień 2024

Opis fabuły

Ukryte dotąd zapiski zostają ujawnione! William i jego sojusznicy odwiedzają starą rezydencję Moriarty’ego w Durham. Znajdują tam notatki z różnych „ulubionych” spraw, które Louis ukrywał. Skandal Morana z oszustwem w zakładzie gier hazardowych. Niebezpieczne próby trzech braci, gdy w dzieciństwie otrzymali propozycję zostania uczniami „Kuby Rozpruwacza”. To tylko niektóre z historii, o których przeczytacie w tej mandze!

STARVING ANONYMOUS

Gatunek: dramat, horror, body horror, tajemnica, survival, seinen
Autor: Kazu Inabe, Kengo Mizutani, Yuu Kuraishi
Liczba tomów: 7
Premiera: kwiecień 2024
Kategoria wiekowa: 18+

Opis fabuły

Jak codziennie, Kazu i Ie wracają autobusem ze szkoły. Nagle kierowca rozpyla gaz i wszyscy pasażerowie tracą przytomność. Gdy Ie budzi się na pace samochodu w jakimś magazynie, doznaje szoku – dookoła są zamrożone ciała! Co gorsza, pracownicy tej „fabryki” oprawiają je jak świńskie mięso! Przerażony chłopak zostaje wrzucony na inny poziom tego przeklętego miejsca, gdzie jest tylko gorzej… Jak przetrwać i uciec z tej makabry?

TANK CHAIR

Gatunek: komedia, seinen, akcja
Autor: Yashiro Manabu
Liczba tomów: 5+
Premiera: kwiecień 2024
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

Nagi Taira to osławiony zabójca. Dobra passa kończy się, gdy jego siostra Shizuka zostaje porwana, a on podczas ratowania jej zostaje postrzelony w głowę. Mężczyzna zapada w śpiączkę, zostaje po nim tylko skorupa. Jednak gdy wyczuwa żądzę krwi, na powrót staje się przerażającą i piekielnie skuteczną maszyną do zabijania! Shizuka wierzy, że jeśli znajdzie mu odpowiednich przeciwników, zdoła wyleczyć niecodzienne schorzenie brata. W ten sposób rozpoczyna się brutalna i odjechana podróż ku zdrowiu!

WYDAWNICTWO STUDIO JG

Wydawnictwo Studio JG również planuje wydanie dośc sporej ilości nowych tytułów mang, którymi będą:

HOUSEKI NO KUNI

Gatunek: seinen, fantastyka, psychologiczny
Autor: Haruko Ichikawa
Liczba tomów: 12+
Premiera: czerwiec 2024
Kategoria wiekowa: 14+

Opis fabuły

Po tym, jak w Ziemię uderzyło sześć meteorytów, mieszkańców planety pochłonęło morze. Jednak z biegiem czasu zatopione organizmy wyewoluowały w niezwykłe istoty zwane klejnotami, które zasiedliły ocalały po katastrofie ląd. Od tego czasu zmuszone są toczyć nieustanną walkę z przybyłymi z kosmosu Lunarianami, którzy próbują zawłaszczyć ich zbudowane z cennych minerałów ciała i zrobić z nich biżuterię. Teraz zaś do walki pragnie dołączyć również Fosfofilit – młody klejnot, który do tej pory nie radził sobie z żadną przydzieloną mu rolą. Jednak, ku swojemu zaskoczeniu, otrzymuje zupełnie inną misję…

SUPER NO URA DE YANI SUU FUTARI

Gatunek: seinen, romans, komedia
Autor: Jinushi
Liczba tomów: 4+
Premiera: czerwiec 2024
Kategoria wiekowa: 14+

Opis fabuły

Sasaki to czterdziestopięcioletni zmęczony życiem pracownik biurowy. Każdego dnia przy zdrowych zmysłach trzyma go jedynie myśl, że po pracy będzie mógł wstąpić do pobliskiego sklepu, gdzie obsłuży go ulubiona, zawsze uśmiechnięta sprzedawczyni – Yamada. Niestety, gdy pewnego dnia zmuszony jest zostać po godzinach, okazuje się, że urocza dziewczyna zdążyła skończyć zmianę. Na domiar złego nigdzie w pobliżu nie można zapalić… Niespodziewanie na tyłach sklepu spotyka młodą kobietę – piercing, mocny makijaż i odważny strój z miejsca wprawiają go w osłupienie. Ale skoro nieznajoma zaprasza go na papierosa, jak mógłby odmówić?

WATASHI NO SHIAWASE NA KEKKON

Gatunek: shojo, romans, moce nadprzyrodzone
Autor: Akumi Agitogi, Rito Kousaka
Liczba tomów: 4+
Premiera: maj 2024
Kategoria wiekowa: 12+

Opis fabuły

Miyo Saimori pochodzi ze znamienitego rodu, którego członkowie dziedziczą potężne moce. Jednak kiedy okazało się, że dziewczyna nie ma żadnych specjalnych zdolności, w oczach ojca stała się zupełnie bezwartościowa. Mijały lata, a Miyo wiodła pełne udręki życie, traktowana jak służąca przez macochę i przyrodnią siostrę. Nadszedł jednak moment, w którym jej los miał się odmienić – postanowiono wydać ją za mąż. Ku przerażeniu dziewczyny, jej przyszłym mężem ma zostać Kiyoka Kudou, człowiek o straszliwej reputacji. Plotki głoszą, że poprzednie kandydatki na jego żonę zrywały zaręczyny po zaledwie kilku dniach pobytu w jego domu. Co czeka Miyo na tej nieoczekiwanej, nowej drodze życia?

MEDALIST

Gatunek: seinen, sportowy, komedia
Autor: Ikada Tsuruma
Liczba tomów: 9+
Premiera: maj 2024
Kategoria wiekowa: 9+

Opis fabuły

Tsukasa Akeuraji to dwudziestosześciolatek, który całe życie marzył, aby zostać łyżwiarzem figurowym. Niestety, ze względu na to, że zaczął trenować dopiero jako nastolatek, nie udało mu się osiągnąć znaczących sukcesów. Pewnego dnia spotyka Inori, jedenastoletnią dziewczynkę, która nie tylko dzieli jego pasję, ale ze względu na swój wiek również wydaje się być na straconej pozycji. Rówieśnicy się z niej naśmiewają, własna matka traktuje ją jak nieudacznika… A jednak Inori wykazuje głęboką determinację, aby jeździć. Widząc, jak zawzięcie walczy o swoje marzenia, Tsukasa postanawia zostać trenerem dziewczynki i pomóc jej dotrzeć na sam szczyt!

SEIBETSU”MONA LISA” NO KIMI E.

Gatunek: obyczajowy, psychologiczny, romans
Autor: Tsumuji Yoshimura
Liczba tomów: 10
Premiera: czerwiec 2024
Kategoria wiekowa: 12+

Opis fabuły

W świecie, w którym ludzie rodzą się bez określonej płci, a ich ciała w wieku dwunastu lat zgodnie z wyborem formują żeńskie lub męskie cechy, Hinase Arima jest ewenementem. W wieku osiemnastu lat wciąż nie potrafi bowiem określić swoich preferencji. Nie widzi w tym jednak problemu, do czasu, gdy tego samego dnia miłość wyznają wu najlepsza przyjaciółka i przyjaciel, a każde prosi Hinase, aby dla niego wybrało przeciwną płeć. Czy Hinase zdoła odnaleźć w sobie odpowiedź na pytanie o własną tożsamość?

WYDAWNICTWO DANGO

Wydawnictwo Dango wyda niedługo dwie poniższe jednotomówki:

HAJIMETE, HAJIMEMASHITA (tytuł roboczy: Miłość od pierwszego wejrzenia)

Gatunek: romans, okruchy życia
Autor: Makine Kureda
Liczba tomów: 1
Premiera: maj 2024

Opis fabuły

“Nie chcę, żebyś tak uroczą stronę siebie pokazywał komukolwiek oprócz mnie”. Toki, najstarszy z piątki rodzeństwa, po śmierci ojca musiał bardzo wcześnie pójść do pracy, żeby utrzymać rodzinę. Jego rodzina miała wobec niego tylko jedno życzenie – “Żyj tak, żebyś był szczęśliwy”. Gdy jego matka ponownie wychodzi za mąż, Toki postanawia wreszcie spełnić to życzenie i zapisuje się do liceum zaocznego. Poznaje tam Akirę, byłego aktora dziecięcego i przyjaciela swojego młodszego brata. Akira jest bardzo wylewny i opiekuńczy, a przy nim Toki w końcu może być sobą i na chwilę zapomnieć o odpowiedzialności, jaka na nim ciąży. Im więcej czasu ze sobą spędzają, tym bardziej chce, żeby Akira został dla niego kimś więcej, niż tylko kolegą…

CURE BLOOD

Gatunek: dramat, sci-fi, supermoce, tragedia
Autor: Arata Togaya
Liczba tomów: 1
Premiera: kwiecień 2024

Opis fabuły

“W moim niekończącym się życiu mam tylko ciebie”. Pewnego dnia w ciele Tadayukiego, świeżo upieczonego lekarza, następuje niewiarygodna zmiana. Zaczyna pragnąć ludzkiej krwi i prawie całkiem przestaje się starzeć, zupełnie jak wampir. Kierowany żądzą krwi atakuje Jujiego, starszego kolegę po fachu. Przerażony tym, co zrobił, oświadcza, że stał się potworem i ucieka. Juji jednak odnajduje go i oferuje swoją pomoc – obiecuje, że wyleczy Tadayukiego i będzie oddawał mu swoją krew. Żaden z nich jeszcze nie wie, że to dopiero początek ich wieloletniej relacji…

WYDAWNICTWO KOTORI

Wydawnictwo Kotori z kolei planuje wydanie jednej jednotomówki, i jednej niezakończonej jeszcze serii:

REIRAKU

Gatunek: seinen, dramat, okruchy życia
Autor: Inio Asano
Liczba tomów: 1
Premiera: kwiecień 2024

Opis fabuły

Kaoru Fukasawa wydał właśnie ostatni tom swojego najpopularniejszego komiksu, mimo to towarzyszy mu uczucie nieznośnej pustki. Wyczerpujący harmonogram wydawniczy, pod dyktando którego żył przez ostatnich osiem lat, sprawił, że wypalił się twórczo. Na dodatek jego małżeństwo tkwi w duszącej stagnacji. Rozgoryczony Kaoru pogrąża się we wspomnieniach i rozpuście, desperacko usiłując znaleźć nowy powód do życia.

ISEKAI SHIKKAKU (tytuł roboczy: Zatracony w innym świecie)

Gatunek: seinen, komediodramat, fantasy
Autor: Hiroshi Noda, Takahiro Wakamatsu
Liczba tomów: 10+
Premiera: kwiecień 2024

Opis fabuły

Pewnej nocy przybywa nad akwedukt Tamagawa, by wraz z ukochaną popełnić samobójstwo i zakończyć przepełnione udręką życie. I zapewne dopiąłby swego, gdyby nie tamta furgonetka… Tak oto marzący o śmierci pisarz rozpoczyna niechcianą przygodę w alternatywnej rzeczywistości, gdzie na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo, a okazji, by zginąć, jest aż nadto. Czy uda mu się przetrwać? Przewodniczka przeniesionych ma co do tego duże wątpliwości, zwłaszcza po zajrzeniu w kartę jego postaci.

Jeż Jerzy: Dzieła zebrane tom 5 [recenzja]

Thor: Thor Odrodzony [recenzja]