in , ,

Majowe zapowiedzi mangowe

Majówka już się skończyła, więc czas na mangowe zapowiedzi. W tym miesiącu przed nami Pyrkon, dlatego wydawnictwa przygotowują swoje nowości specjalnie na ten majowy weekend.

Wydawnictwo JPF

Majowe zapowiedzi wydawnictwa JPF

Podczas Pyrkonu zadebiutują cztery nowości od Wydawnictwa JPF. Opisy tych tytułów przedstawiłam już w poście Pyrkonowe zapowiedzi mangowe.

Wydawnictwo Waneko

Wydawnictwo Waneko zaplanowało wydanie kolejnej jednotomówki – Secret XXX autorstwa Meguru Hinohara. Jest to tytuł z gatunku komedia, romans, yaoi. Opis wydawcy:

“Pokochałem chłopaka, który jest równie słodki…i napalony jak królik?!
Shouhei pracuje w sklepie zoologicznym i darzy nieodwzajemnionym uczuciem Mito, swojego szefa. Chciałby tulić łagodnego i miłego chłopaka niczym króliczka, ale… czyżby nasz bohater z jakiegoś powodu nie mógł dotykać swoich ulubionych zwierzątek?
Ociekający erotyzmem i przyprawiający o szybsze bicie serca debiut Meguru Hinohary!”

Studio JG

Pyrkonowe nowości od Studia JG również opisałam w poście Pyrkonowe zapowiedzi mangowe.

W maju do sprzedaży trawi również pierwsza część trylogii Zniewolony książę autorstwa C.S.Pacat. Opis wydawcy:

“Po śmierci króla Akielos prawowity następca tronu, książę Damen, zostaje zostaje pojmany i wtrącony do lochu. Jego przyrodni brat pozbawia go tożsamości i wysyła jako niewolnika do haremu księcia wrogiego kraju. Od tego momentu Damen musi znaleźć sposób, aby przeżyć na dworze, za którego kulisami toczy się podstępna walka o tron, w którą mimowolnie zostaje wplątany.
Niegdyś potężny wojownik, teraz obdarty z godności niewolnik będzie musiał walczyć o przetrwanie sprzymierzając się ze swoim największym wrogiem. Jego nowy pan, książę Laurent, jest bowiem równie urodziwy co wyrachowany i śmiertelnie niebezpieczny. Jedno jest pewne – tożsamość Damena musi pozostać tajemnicą. W końcu ten, którego pomocy potrzebuje, ma najwięcej powodów, aby go nienawidzić… “

Wydawnictwo Kotori

Wydawnictwo Kotori również przygotowuje kilka nowość, które mają zadebiutować podczas Pyrkonu. Nowymi tytułami są: Yotsuba!, Ku twej wieczności (jap. Fumetsu no Anata e), Klatka dla ptaków (jap. Torikagoshou no Kyou mo Nemutai Juunintachi), Dziewczyna znad morza (jap. Umibe no Onnanoko) oraz jednotomówka Platinum pasta. Poniżej opisy wydawcy.

Yotsuba!
“Jestem Yotsuba. Przyjechałam z tatusiem do takiego jednego miasta i zamieszkałam w nowym domku. Obok mieszka Ena, Asagi i Fuuka, która nie jest ładna, ale Jumbo mówi, że to nieprawda. Jumbo to przyjaciel tatusia. Jest taaaki wieeelki! Jak góra Fuji. I silny. Nosił telewizor, który dostaliśmy od sąsiadek, i nawet się nie spocił. Jumbo umie łapać cykady. Nauczył mnie i Enę, jak to się robi. A jak była burza, to poszłam się bawić na dwór. Tatuś nie mógł wyjść, bo nie miał kaloszy. Ale i tak było fajnie.
Kooonieeec!”
Autor: Kiyohiko Azuma
Gatunek: Komedia, Przygodowe
Liczba tomów: 14+

Ku twej wieczności (jap. Fumetsu no Anata e)
“Na początku była kula, ciśnięta przez czyjąś dłoń na powierzchnię ziemi. Niezwykły byt zdolny uczyć się i zmieniać kształt. Istota obdarzona darem nieśmiertelności.
I stało się tak, że pewnego dnia istota napotkała na swej drodze chłopca, a spotkanie owo zapoczątkowało jej wieczną tułaczkę przez świat pełen najrozmaitszych bodźców.
Oto fascynująca opowieść o poszukiwaniu samego siebie.”
Autor: Yoshitoki Oima
Gatunek: przygoda, dramat, fantasy
Liczba tomów: 6+

Klatka dla ptaków (jap. Torikagoshou no Kyou mo Nemutai Juunintachi)
“Szesnastoletnia Kizuna Etou należy do grupy dziewcząt rywalizujących między sobą w pewnej „grze”. Polega ona na umawianiu się z mężczyznami o zasobnych portfelach na „płatne randki”. Wygrywa ta, która na koniec dnia może pochwalić się największym łupem. Wśród zbuntowanych nastolatek panuje jednak kilka niepisanych, ale rygorystycznie przestrzeganych, zasad. Jedna z nich mówi, że podczas „randki” nie można uprawiać seksu. Inna natomiast, że z grupy nikt nie ma prawa odejść. Czy Kizuna odważy się na ten krok, kiedy zostanie zmuszona do pobicia przyjaciółki, która jako pierwsza postanowiła zrezygnować z „gry”? I czy na jej decyzję wpłynie propozycja pewnego malarza…?”
Autor: Rihito Takarai, Yukako Kabei
Gatunek: dramat, romans, okruchy życia
Liczba tomów: 3

Dziewczyna znad morza (jap. Umibe no Onnanoko)
“Senne nadmorskie miasteczko, gdzie życie toczy się leniwie… Mieszka w nim Koume Sato. Właśnie przeżyła pierwsze miłosne rozczarowanie. Chłopak, z którym umówiła się na randkę, zażyczył sobie „dowodu” jej uczuć, ona zaś przystała na to z obawy przed odrzuceniem. W jednej chwili marzenia Koume o romantycznej miłości legły w gruzach.
Zdruzgotana dziewczyna próbuje jakoś to sobie poukładać. Proponuje koledze z klasy, Keisuke Isobe, nietypowy układ. Co jednak zrobi, gdy okaże się, że w życiu nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać?
Gorzko-słodka opowieść o samotności, potrzebie akceptacji i poszukiwaniu bratniej duszy. O pułapkach dojrzewania i próbach odnalezienia się w dorosłym świecie.”
Autor: Inio Asano
Gatunek: dramat, romans, okruchy życia
Liczna tomów: 2


Platinium pasta
“Mija rok, odkąd w pewnym nadmorskim kurorcie Mamiya otworzył włoską restaurację. Lokal cieszy się dużą popularnością dzięki jego niezwykłemu talentowi kulinarnemu oraz pierwszorzędnym składnikom, w które zaopatruje się u miejscowego hodowcy warzyw oraz zaprzyjaźnionego rybaka. Pewnego dnia Mamiya jest świadkiem sprzeczki obu dostawców, którą interpretuje jako kłótnię kochanków. Chcąc pomóc mężczyznom się pogodzić, organizuje dla nich kolację. Dopiero w jej trakcie zdaje sobie sprawę, że doszło do pewnego nieporozumienia…”
Autor: Youka Nitta
Gatunek: yaoi
Liczba tomów: 1

Wydawnictwo Dango

Wydawnictwo Dango szykuje na Pyrkon premierę mangi Bracia z ulicy (jap. Rojiura Brothers) oraz jednotomówkę Zakochany we śnie (jap. Nemuri Otoko to Koi Otoko). Poniżej opisy wydawcy.

Bracia z ulicy (jap. Rojiura Brothers)
“Niezadowolony z życia i swoich wyników w nauce uczeń liceum Tetsushige Tokura, zostaje wystawiony na działanie pewnej magii… Podczas kichania zamienił się w kota! Poszukując rozwiązania swojego problemu, spotyka sporą grupkę innych… bezpańskich, a w dodatku gadających kotów. Czy ten świat okaże się zły? Jak to wpłynie na jego życie?!”
Autor: Hachi Ischie
Gatunek: akcja, komedia, fantasy, okruchy życia
Liczba tomów: 2+

Zakochany we śnie (jap. Nemuri Otoko to Koi Otoko)
“Dwóch ludzi, których łączy praca i mieszkanie. Miłość, która zrodziła się ze splotu ich ciał.
Kiedy pogrąża się we śnie, budzi się w nim żądza. Po wszystkim… niczego nie pamięta. Zatem nieważne jest, kim jest jego partner… Czy to kobieta, czy mężczyzna.
Objawy tej dziwnej choroby pojawiły się u Royce’a dwa tygodnie temu. Przez to ląduje ze swoim współlokatorem Judem w łóżku. Sytuacja powtarza się kilka razy. Zakochany w Royce’u chłopak próbuje przekonać samego siebie, że nie może liczyć na nic więcej. Z drugiej strony wie, że choroba jest uleczalna. Jednak…”
Autor: Hachi Ischie
Gatunek: akcja, komedia, fantasy, okruchy życia
Liczba tomów: 2+

Wydawnictwo Yumegari

Wydawnictwo Yumegari na Pyrkon szykuje dodruki swoich wcześniej wydanych tytułów: Niebiańska podróż feniksa (tom 1 i 2) i The Breaker (tom 4 i 5) oraz premiery Siesta (tom 3) i Niebiańska podróż feniksa (tom 3).

Wszystkie opisy i zdjęcia pochodzą ze stron wydawnictw.

Nagroda Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego 2018 [nominacje]

Deadpool przeprasza Davida Beckhama