in , ,

Antologia “Polskie weird fiction 2018” [nabór tekstów]

“Albowiem sama istota wszystkich rzeczy widzialnych jest ludzkiemu rozumowi nieznana, wielu jednak mniema, że ją poznało, i swoje wyobrażenia uważa za prawdziwą wiedzę”

Tomasz Połoński Kwadra ostatnia (tekst zaakceptowany do antologii Polskie weird fiction 2018)

Wydawnictwo Phantom Books wyda w tym roku niezwykłą antologię literatury grozy – antologię Polskie weird fiction 2018. W ten też sposób wydawnictwo inauguruje serię Polskie Weird Fiction, której poszczególne tomy ukazywać się będą rokrocznie jako swoiste podsumowanie roku w polskiej literaturze w.f. Podobne zbiory ukazują się już na świecie. Idea jest oczywista: zebranie najlepszych opowiadań i nowel polskiego weird fiction z minionego roku i wydanie ich w ekskluzywnej antologii. Planowana data wydania pierwszego tomu tego swoistego rocznika to lipiec 2018.

 

Do antologii Polskie Weird Fiction 2018 trafią specjalnie na tę okoliczność przetłumaczone teksty pisarzy zagranicznych:

  1. Nethescurial Thomasa Ligottiego
  2. Oval portrait Morta Castle
  3. Maggona Beach Dawida B. Harringtona

Do 15 maja 2018 trwa także nabór tekstów. Planowana jest publikacja piętnastu najlepszych. Teksty w formacie .doc należy przesyłać do redaktora antologii, Krzysztofa Płotki za pośrednictwem Facebooka lub drogą mailową.

Kryteria doboru tekstów są dwa:
konwencja (szeroko pojęte weird fiction),
wysoka jakość tekstu.
Nie ma limitu znaków ani stron.

W antologii pojawią się również wybrane teksty zagranicznych gości specjalnych, między innymi opowiadanie Thomasa Ligottiego Nethescurial.

Idea wydawania antologii najlepszego polskiego weird fiction to pomysł Sebastiana Sokołowskiego połączony z podobnym pomysłem, jaki narodził się na forum pessimus.pl, autorstwa Wojciecha Guni. Zostały połączone w jeden projekt.

Zaakceptowane już do antologii teksty to:
W domu mego ojca Przemysław Pilarek,
Trajektorie Kamil Subzda,
Najlepszy pracodawca Norbert Góra,
Raport w sprawie objawień przy ulicy Cichej Wojciech Gunia,
Kwadra ostatnia Tomasz Połoński.

Patronat pessimus.pl i Horror Weird Fiction. oraz BETONiarka.net, czyli my 🙂

Poniżej fragment trailera antologii

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Oscary 2018 – lista laureatów

Zbiórka na komiks o bitwie pod Rokitną