in

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa #31

Nieregularnik nr 31 (5 grudnia 2023) ten, który piszę po tym, jak się dowiedziałam, że narzędzie do newslettera mi kasują… Znacie jakieś fajne darmowe?

Spotkania/rozmowy

W przyszłym tygodniu zapraszam na komiksowe podsumowanie — babskim okiem na Kanale Książkowym. Jeszcze się przypomnę. 

Publikacje/premiery/zapowiedzi

Wciąż trwają zbiórki crowdfundingowe, o których wspominałam wcześniej: Anubis 2 Joanny Karpowicz, Chleb wolnościowy 2 Pawła Piechnika oraz Sticks&Stones – komiks z muzyką.

Festiwale

9-10 grudnia odbędą się 34. Podkarpackie Spotkania z Komiksem. Znamy już program. Więcej informacji na stronie wydarzenia

9 grudnia odbędzie się kolejna edycja maratonu komiksu w Gdańsku. Tradycyjnie będzie możliwość narysowania 24 plansz w 24 godz. Start o godz. 12.00 w American Corner ul. Targ Rakowy 5-6 Gdańsk. 

Wystawy

14 grudnia DOK Ursynów zaprasza do galerii „Środek Komiksu” na wernisaż wystawy Gosi Wowczak pt. “Biały Szum”. Wystawę będzie można oglądać do 22 lutego. 

VARIA

Wiosna is coming! Może za bardzo tego nie czuć, ale jeżeli organizatorzy Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej otwierają nabory na ziny, to znaczy, że kwiecień się powoli zbliża. Wystartował nabór do Darmozina oraz II komiksowy konkurs z fado, trwa także nabór do Our Flag Means Zine!

Teksty z newslettera są publikowane także na portalu betoniarka.net. Jeżeli chcecie, by jakaś informacja się ukazała w kolejnym numerze mojego newslettera — zapraszam do kontaktu

A jakie newsy z polskiego komiksowa były dla Was najważniejsze w minionym tygodniu?
MK

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Godzilla Minus One (recenzja)

Komiks “Festiwal” nominowany do Paszportów Polityki