in , ,

Liga Sprawiedliwości #2: Epidemia (DC Odrodzenie)

Fabuła drugiego tomu Ligi Sprawiedliwości z linii DC Odrodzenie jest podzielona na dwie niezależne historie. Pierwsza z nich skupia się na poczuciu strachu, któremu poddają się członkowie tytułowej drużyny. Wątek ciekawy, lecz, ze względu na to, że poświęcono mu zaledwie niewielką część historii, czytelnik czuje niedosyt, zwłaszcza iż niewiele się dowiaduje o sprawcy całego zamieszania.

Druga historia (tytułowa Epidemia) opowiada o ataku na Ligę przy pomocy zhakowanych systemów jej Obserwatorium, systemu komputerowego Jaskini Batmana oraz Cyborga i pierścienia Green Lanterna. Bryan Hitch w tę historię “wpompował” ogromną ilość akcji. Ponadto w tej części komiksu brakuje Supermana, który zajęty jest swoimi osobistymi sprawami. Co prawda nie jest to jakiś mocno odczuwalny brak, zwłaszcza że dzięki temu więcej uwagi poświęcono innym członkom drużyny, lecz dziwi jego nieobecność podczas wyjaśniania sprawy zorganizowanego ataku na Ligę Sprawiedliwości. Za to Batman jest bardziej przydatny niż w pierwszym tomie serii (Maszyny Zagłady). Ba! Nawet Alfred ma swoje 5 minut! 🙂

Recenzowany komiks zawiera prace aż czterech grafików: Matthew Clark, Tom Derenick, Neil Edwards, Jesus Merino. Rysunki są przejrzyste oraz dynamiczne i nie jest jakoś mocno odczuwalny przeskok między stylami tych panów. Lecz nie mówimy tu o pracach, które wryłyby się na długo w pamięć czytelnika. Ot przeciętne, poprawne rysunki.

Sięgając po tę pozycję, drogi czytelniku, nie spodziewaj się, iż będziesz miał do czynienia z czymś epickim. Na pewno drugi tom wypada lepiej od pierwszego, gdyż pozwala lepiej poznać członków Ligii oraz ich relacje. Niestety, przynajmniej jak na razie, przygody, jakie były ukazywane w Nowym DC Comics (New 52) graficznie i merytorycznie przewyższają poziom obecnej Ligi Sprawiedliwości z DC Odrodzenie (DC Rebirth).

Dane techniczne:

Tytuł oryginalny: DC Rebirth: Justice League Vol. 2: Outbreak
Wydawca oryginalny: DC Comics
Liczba stron: 144
Format: 165×255 mm Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: kredowy
Druk: kolor
Cena okładkowa: 39,99 zł

Pyrkon 2018 [zapowiedź]

Kwietniowe nowości Egmontu