in , ,

Herkules Poirot – Śmierć na Nilu [Recenzja]

     

 

 

    Przedstawiam Wam komiks , który jest adaptacją powieści kryminalnej Agaty Christie pt.,, Herkules Poirot – Śmierć na Nilu”. Tytuł ten został wydany nakładem wydawnictwa Egmont w ramach Kolekcji Agaty Christie.

Opis Wydawcy:

 

Jeden z najbardziej znanych bestsellerów Agaty Christie.

 

Tym razem Herkules Poirot musi rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa, do którego doszło na statku wycieczkowym  na Nilu. W trakcie rejsu od strzału w głowę ginie młoda, bogata Amerykanka Linnet Ridgeway, od niedawna będąca  żoną Simona Doyle’a. Okazuje się, że każdy z pasażerów mógł mieć motyw, by ją zabić. Co gorsza w miarę postępu śledztwa pojawiają się kolejne ofiary…

 

Agatha Christie (1890-1976) zyskała rozgłos dzięki swojej pierwszej powieści kryminalnej Tajemnicza historia w Styles. Nazwana  przez współczesnych ,,Królową zbrodni”, jest autorką 66 powieści i licznych opowiadań , które zostały przetłumaczone na dziesiątki języków i wydane w ponad 2 miliardach egzemplarzy na całym świecie.

 

 

 

Jak wspomniałem wyżej komiks jest adaptacją powieści znanej autorki kryminałów Agaty Christie. Niestety nie miałem okazji zapoznać się z jej twórczością więc nie mogę powiedzieć w jakim stopniu komiks jest spójny z książką, ale pod względem fabuły napisanej przez scenarzystkę Isabelle Bottier, uważam  że jest na bardzo dobrym poziomie. Twórcą  rysunków w albumie jest Callixte (wł. nazwisko to Damien Schmitz), którego rysunki przypadły mi do gustu ponieważ kreska idealnie wpasowuje się w fabułę i klimat opowiadanej historii.

 

 

Akcja komiksu zaczyna się w Anglii w roku 1937. To właśnie tam poznajemy trzy postacie, wokół których toczy się dalsza akcja. Następnie przenosimy się do Egiptu, a dokładniej do Asuanu gdzie zaczyna się właściwa historia tego albumu, na statek o nazwie ,,Karnak’’. Rozpoczyna się rejs w górę Nilu, podczas którego poznajemy pozostałych bohaterów. Po kilku dniach na statku dochodzi do morderstwa, które niesie za sobą dalsze zbrodnie, a śledztwo w ich sprawie poprowadzi słynny detektyw Herkules Poirot będący jednym z uczestników rejsu. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak zakończyło się śledztwo i kto był zamieszany w zbrodnie, to polecam zapoznać się z tym albumem, ponieważ historia w nim zawarta jest tego warta.

 

 

Opisywany wyżej komiks jest częścią wydawanej przez wydawnictwo Egmont Polska „Kolekcji Agaty Christie”, która podzielona jest na trzy podserie:

BERESFORDOWIE   –  ukazał się „Tajemniczy przeciwnik”

MISS MARPLE   –  ukazała się „Noc w bibliotece”

HERKULES POIROT   – ukazały się „Morderstwo w Orient Expressie”, „Tajemnicza historia w Styles” oraz właśnie opisywana przeze mnie „Śmierć na Nilu”                                                  

Wkrótce w tej podserii ma mieć premierę „Rendez-vous ze śmiercią”.

 

 

Bardzo polecam powyższy album wszystkim miłośnikom komiksów, a także wszystkim fanom twórczości Agaty Christie.  

 

 

 

Dane Techniczne:

Wydawnictwo:               Egmont Polska

Scenariusz:                   Isabelle Bottier

Rysunki:                        Callixte

Kolory:                          Fabien Alquier

Przekład:                      Paweł Łapiński

ISBN:                           978-83-281-5846-7

Druk:                            Kolor

Oprawa:                       Miękka

Ilość stron:                   68

Cena okładkowa:         34,99 zł

Lucky Luke ,,Rywale z Painful Gulch” [Recenzja]

Mercy – tom 1 – Dama, mróz i diabeł [Recenzja]