in , ,

#mniesiepodoba10 [Ashley Wood]

Ashley Wood (ur. 1971) to australijski artysta komiksowy i wielokrotnie nagradzany ilustrator. Znany jest z wielu okładek, które projektował, a także pracy reżysera artystycznego. Wood początkowo pracował w brytyjskim przemyśle komiksowym, gdzie tworzył postacie tak znane jak sędzia Dredd. Później wkroczył na amerykański rynek i pracował dla takich firm, jak Marvel Comics i DC Comics. Wood pracował później również dla Image Comics, tworząc powieści graficzne i okładki różnych projektów m.in. Spawn Todda McFarlane’a.

Wood na ogół tworzy w mediach mieszanych, często łącząc malarstwo olejne ze sztuką cyfrową. Jednak tusz i malarstwo klasyczne nie są mu również obce.

W 2004 r. Ashley Wood i TP Louise utworzyli 7174 PTY LTD., Australijską firmę rozrywkową. Ashley jest aktywny w tworzeniu dla branży komiksów, filmów, zabawek i gier wideo. Jest twórcą serii powieści graficznych Popbot i World War Robot. Popbot jest obecnie w produkcji filmowej w Resolution Independent, a World War Robot jest w fazie przedprodukcyjnej w Disney Studios. Wcześniejsze prace to powieść graficzna Lore.

Wykorzystując międzynarodową sieć partnerów rozwojowych, w połączeniu z ogromnym doświadczeniem 7174, firma działa jako “parasolowa” organizacja, która pozwala Ashley tworzyć, tworzyć i dystrybuować swoje dzieła za pośrednictwem różnych mediów.

W 2008 r. Ashley Wood i ThreeZero Kim tworzą dom produkcyjny firmę ThreeA, zajmującą się projektowaniem, opracowywaniem i produkcją zabawek, plakatów, druków i ubrań na podstawie postaci stworzonych przez Ashley Wooda.

Cóż więcej dodać kolejny wybitny komiksiarz trafia ze swą niepowtarzalną kreską na łamy tego cyklu i zapewniam Was, że nie jest ostatnim.

One Comment

Czytam do ostatniej kropli krwi. Akcja Fabryki Słów

Ciężkie życie Moai… [W podróży #8]