in , ,

#mniesiepodoba39 [Mirka Andolfo]

Czy wpadł Wam w ręce może komiks Wbrew naturze? Jeżeli nie to zachęcam, a jak tak to pewnie poznajecie już tę ponętną świnkę z niebieskimi włosami? Bo to właśnie ją rysuje przedstawiana dziś Mirka Andolfo.


Ilustratorka i kolorystka, mimo młodego wieku współpracuje z wieloma wiodącymi włoskimi i zagranicznymi wydawcami komiksów. Mnie uwiodła swą zaokrągloną, disneyowską kreską oraz “słodkością” swoich rysunków – w dobrym tego słowa znaczeniu!


Urodzona w Neapolu, od dziecka przejawiała wielką pasję do komiksów. Uczyła się czytać na komiksach o Myszce Miki. Po ukończonych studiach artystycznych zapisała się do włoskiej szkoły Comix w Neapolu, którą porzuciła w połowie kształcenia, aby przenieść się do Turynu. Już na pierwszym roku tej szkoły rozpoczęła karierę, kolorując dla francuskiego Petites Vagues Editions rysunki Danieli Di Matteo. W tym samym czasie dołączyła do zespołu z Jonathan Steele – Editions Star Comics, dla którego zilustrowała dwie okładki.
Równolegle z przeprowadzką do Turynu w 2010 roku rozpoczęła swoją pierwszą poważną pracę: dla Edizioni Piemme namalowała komiczną transpozycję słynnej powieści Khaleda Hosseiniego, Il Cacciatore di Aquiloni, z tekstami Tommaso Valsecchiego i rysunkami Fabio Celoniego. Wkrótce po tym doświadczeniu, które doprowadziło ją do publikowania, jak dotąd, w ponad dziesięciu krajach na świecie, dołączyła do wydawnictwa Milanese, w zespole Geronimo Stilton, dla którego kolorowała niektóre komiczne przygody autorstwa Ennio Bufiego i Federica Salfo. W trakcie mieszkała we Francji, pracując nad serią Pandamonia (Drugstore / Glénat). Współpracowała też małą mediolańską firmą ReNoir Comics,  z Image Comics, studio Parlapà, The Walt Disney Company Italia i innymi.

W 2013 roku opublikowała pierwszy tom serii komiksów erotyczno-komediowych Sacred / Profane. W 2016 r. rozpoczęła publikację autorskiego projektu pt. Wbrew naturze. To autorskie spojrzenie na świat rodem z Folwarku zwierzęcego skrzyżowanego z Nowym wspaniałym światem Huxleya, w którym mało rozgarnięta świnka lubiąca sushi i muzykę wypatruje księcia z bajki… a może jednak wilka? W listopadzie we Włoszech, a w 2020 roku we Francji i USA, ukaże się jej kolejny solowy projekt Mercy. Można powiedzieć, że jej kariera rozwija się od Myszki do Świnki, a z każdym komiksem nabiera rozpędu i ja to kupuję… #mniesiepodoba!

Gris

Pierwszy trailer “Wiedźmina” od Netflixa [video]