in , , ,

Nemezis – Herezja Horusa

Dzisiaj na warsztat trafia 13. tom cyklu Herezji Horusa, czyli Nemezis autorstwa Jamesa Swallowa.

Opis wydawcy:

Zbrodnie, których Horus dopuścił się na Isstvanie V, były deklaracją wojny przeciw Imperium. W ciemnych zakątkach Pałacu Imperialnego zbiera się potajemne kolegium. Jego uczestnicy chcą wysłać oddział skrytobójców, który wykona wyrok śmierci na zdrajcy i zakończy wojnę domową, zanim ta na dobre się rozpocznie. Nie wiedzą jednak, że Horus nie próżnuje i wprowadził w życie równie złowrogi plan.

Nemezis to jedna z „historii pobocznych” w serii Herezji Horusa. Mam na myśli to, że istnieje równie skutecznie samodzielna powieść, która nie podąża ścieżkami głównych bohaterów innych powieści.
Historia obraca się wokół tajemniczej organizacji – Officio Assassionorium. Wchodzące w jej skład Klady, każdy o odmiennej specjalizacji, odpowiadając Wielkim Lordom Terry, wykonują tajne misje, w których użycie Astartes byłoby zbyt oczywiste.
W tym przypadku różne gałęzie (wspomniane Klady) zostały połączone, aby wyeliminować ostateczny cel – Mistrza Wojny Horusa, zanim zdąży on przedostać się na Terrę.

Ta książka przygląda się różnym typom agentów używanych przez każdy klad.
Poznajemy Klad Venenum, które specjalizuje się w toksynach, truciznach i jadach. Jest też Klad Eversor, który używa chemicznie wzmocnionych zabójców, które niszczą wszystko w zasięgu wzroku niczym w stanie berserker. Kolejny to Klad Vanus, który jest techno-strategiem pierwszej klasy i służy jako agenci wywiadu najwyższego szczebla. Klad Callidus, charakteryzuje się agentami o specjalnej zdolności, która pozwala im przybierać dowolny kształt, formę i mowę.
Wreszcie, Klad Culexus posiadający agentów, którzy niosą gen Pariasa i są doskonałymi agentami przeciwko psionikom.
Ta drużyna zabójców najwyższego poziomu opuszcza Terrę aby zlokalizować swój cel. To świetna historia ze względu na spojrzenie na asasynów i ich odmienne zastosowania.

W książce jest również zawarty drugi, odmienny wątek, który jest nam serwowany na przemian z powyższym aby w końcu oba stworzyły jedną całość.
Po drugiej stronie historii dostajemy świetną powieść kryminalną, zabierającą nas w codzienne życie obywateli Imperium.
Przedstawia nam sprawę seryjnego mordercy, który jest tropiony przez lokalne organy ścigania na sennym, małym świecie, który w dużej mierze pozostał nietknięty przez herezję.
W tym wątku jest sporo elementów horroru co jeszcze bardziej uatrakcyjnia całość, która na pierwszy rzut oka mogłaby wydawać się być akcyjniakiem, gdzie trup ścielił by się gęsto za sprawą naszych asasynów.
Na szczęście autor, James Swallow, jest sprawnym rzemieślnikiem i wniósł sporo głębi w bohaterów powieści oraz umiejętnie poprowadził ich przygody.
Nemezis to pozycja, po którą śmiało mogą sięgnąć wszyscy fani zarówno Herezji Horusa jak i Warhamera 40,000 mającego akcję wiele stuleci później.

 

Dane:

  • Autor: James Swallow
  • Wydawnictwo: Copernicus Corporation
  • Format: 130×198 mm
  • Liczba stron: 448
  • Oprawa: Miękka
  • ISBN-13: 9788361656685
  • Data wydania: 28 wrzesień 2018
  • Cena okładkowa: 49,00 zł

Zamek zwierzęcy- 2- Zimowe margerytki [Recenzja]

ALCAZAR [Recenzja]