in , , , ,

Pucio poznaje kolory i dźwięki [recenzja]

Pucio poznaje kolory i dźwięki to najnowsza książeczka Marty Galewskiej-Kustry z ilustracjami Joanny Kłos. Skierowana do najmłodszych dzieci, które dopiero poznają otaczający je świat.

Tym razem towarzyszymy Puciowi podczas spaceru po parku. Przemierza go na kolorowym samochodziku biegowym. Chłopiec zauważa pięknego kolorowego motyla i biegnie za nim. Szuka go w różnych miejscach w parku. Na koniec swojej wędrówki Pucio trafia na łąkę, gdzie zbiera kwiaty dla mamy, a motylek siada na nosie Funia.

Książeczka skierowana jest do najmłodszych czytelników i jej zadaniem jest pomoc w nauce mówienia. Na każdej stronie znajdziemy rzeczy w innym kolorze, np. zieloną huśtawkę, zielone drzewo i zieloną żabę. Poznamy również dźwięki, jakie przedstawione stworzenia i rzeczy wydają.

Mój młodszy synek jest akurat w grupie docelowej tej książeczki. Wcześniej już „czytał” z nami inne książeczki z serii o Puciu, ale ta wyjątkowo go zaciekawiła. Zainteresowały go bardzo kolorowe strony. A podczas czytania zachęcałam go do szukania uciekającego motylka.

W naszej domowej biblioteczce znajduje się kilka książeczek do nauki kolorów, jednak Pucio poznaje kolory i dźwięki, wyróżnia się spośród nich. Bardzo podoba mi się, że nie są to tylko obrazki przedmiotów w konkretnym kolorze, ale i historia spaceru Pucia. Dodanie do tego wyrazów dźwiękonaśladowczych dodatkowo wzbogaca tę historyjkę.

Myślę, że jest to książeczka bardzo dobrze przemyślana i przygotowana. W ciekawy sposób zachęci dzieci do nauki nowych słów. Pucio poznaje kolory i dźwięki na pewno zostanie z nami jeszcze na długo.

Opis wydawcy:
Jaki piękny kolorowy motyl! Pucio nie posiada się z zachwytu! Ale co to? Hej, motylku, zaczekaj! 
Pucio biegnie za umykającym motylem, poznając przy tym kolory w swoim otoczeniu. Naucz się ich razem z Puciem i poszukaj na ilustracjach! Przy okazji odkryj różne dźwięki, które możesz usłyszeć w parku, na łące i na placu budowy – powtarzaj je i baw się dobrze! 
Ta przeznaczona już dla rocznych dzieci interaktywna książka zapoznaje małych czytelników z podstawowymi kolorami i wyrazami dźwiękonaśladowczymi.

#współpracarecenzencka

Dane techniczne:
Tytuł: Pucio poznaje kolory i dźwięki
Scenariusz: Marta Galewska-Kustra
Ilustracje: Joanna Kłos
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Liczba stron: 28
Format: 135 × 135 mm
ISBN:  978-83-10-14142-2
Wiek: 0+

Świat Mitów. Jazon i złote runo [recenzja]

Wkrótce aktualizacja Pokémon Trading Card Game: Scarlet & Violet—Stellar Crown