in , ,

Rocket Raccoon: A chasing Tale (Recenzja)

Odsłony ostatniej fazy kinowego uniwersum Marvela nie powalały, więc już tak nie wyczekuję kolejnych produkcji z udziałem bohaterów z mojego ulubionego wydawnictwa komiksowego, jakim jest Marvel Comics.
Jednakże jest jeden tytuł, który pobudza lekkie wypieki na moich policzkach: Strażnicy Galaktyki, część 3.
I jako że główna historia będzie kręcić się najprawdopodobniej wokół postaci Szopa Rocketa, postanowiłem sięgnąć po materiał źródłowy, który pozwoli mi lepiej się zapoznać z tym (anty)bohaterem.
W ten sposób wpadł w moje ręce lekko wyświechtany egzemplarz komiksu zatytułowanego
Rocket Raccoon: A chasing tale z 2014 roku.

Komiks Rocket Raccoon: A Chasing Tale to historia z łatwym w odbiorze językiem, pełna humoru i akcji. Główny bohater, Rocket Raccoon, to sprytny i zabawny kosmiczny łowca nagród, który zostaje wciągnięty w pełną przygód wyprawę, której celem jest oczyszczenie jego … ekhem… dobrego imienia 😉
Stróże prawa depczą Szopowi po piętach, gdy ten chce zdemaskować mordercę podszywającego się pod niego.

Fabuła komiksu jest prosta, ale wciągająca. W trakcie misji Rocketowi towarzyszy Groot, jego wierny drzewny przyjaciel, który wzbogaca komiks o dodatkową porcję humoru.
Zresztą, nie oszukujmy się, Rocket i Groot są od kilku ładnych lat najpopularniejszym duetem Marvela, więc jasne jest że muszą razem wystąpić.
Sorry Iron Fist i Luke Cage. Zostaliście zdetronizowani 😀

Jeden z najlepszych elementów komiksu stanowią ilustracje, które są pełne szczegółów i kolorów, dzięki czemu czytelnik zostaje wciągnięty w kosmiczny świat pełen niebezpieczeństw. Artysta Skottie Young stworzył niezwykle dynamiczne rysunki, które wspaniale oddają szalone przygody Rocket Raccoona i innych postaci.
To właśnie nazwisko tego artysty przykuło moją uwagę i sprawiło że zanurzyłem się bez opamiętania w stronicach tego komiksu. Od lat obserwuję profil Younga na Instagramie. Jego szalony, chaotyczny kreskówkowy styl zachwyca mnie do dziś.
Także Scott jest odpowiedzialny za scenariusz i napisany przez niego tekst, również jest zabawny oraz pełen humoru, co sprawia, że czytelnik nie nudzi się.

Komiks Rocket Raccoon: A Chasing Tale to świetna rozrywka dla fanów kosmicznych przygód i humoru. Polecam go każdemu, kto lubi wesołe i pełne akcji historie, w których bohaterowie muszą przeciwstawić się niebezpieczeństwom w różnych zakątkach kosmosu.
Ponadto jest to szybka lektura o zaledwie 136 stronach.
Idealnie do poduchy.
Polecam!

Dane:

Scenariusz: SKOTTIE YOUNG
Rysunki: SKOTTIE YOUNG & JAKE PARKER
Ilość stron: 136

Taktownie o Popkulturze i Komiksie 3/23 – relacja [patronat]

Nieustraszeni Łowcy Strachów [recenzja]