in , ,

Wrzaskun. Część pierwsza. Piękna i Brzydal [Recenzja]

TEBO

Lubię dostawać do recenzji komiksy z logiem Krótkie Gatki. Nie dlatego, że duże ze mnie dziecko, ale zwyczajnie lubię albumy z tego wydawnictwa. Niby dziecięce, ale najczęściej z fajnym zacięciem dla dorosłych. Trochę jak bajki z Cartoon Network z lat 90tych. I dokładnie to samo jest w tym przypadku.

Wrzaskun to generalnie buc, gbur, bez manier szukający księżniczki to uratowania, zdolny zadowolić się całusem. Idealny wręcz bohater komiksowy. Ale nie jest tak prosto. Okazuje się, że ma on jeszcze jedną przypadłość. Gdy kichnie zamienia się w czarującego księcia, Huberta. Ten akurat jest zakochanym w sobie typem z wielkim ego. Dwa totalne przeciwieństwa, które oczywiście pojawiają się na scenie w najmniej oczekiwanym momencie. Wrzaskun nie jest idealnym bohaterem i nie musi być takim. Dostarcza wszystkim niesamowitej radochy. Jego przygody są niekonwencjonalne, pojawia się genialna plejada postaci o których można powiedzieć dużo rzeczy, ale na pewno nie to, ze są typowe. Chyba najlepiej pasującym tutaj określeniem byłoby specyficzne. Każda z przygód jest trochę inna i może wprost się ze sobą nie łączą, ale czyta się bardzo dobrze. Nie ukrywam, że dla dzieciaków to fajna pozycja, ale ja też się uśmiałem. Nie ukrywam, że kilku żartów dzieciaki raczej nie zrozumieją. Ale może to i lepiej.

Same przygody to między innymi ratowanie księżniczek, rozróby, walki z cyklopem, potworami itd. Ciężko tutaj wszystko streścić, ale zabawa jest naprawdę przednia.

Wizualnie wszystko wygląda bardzo fajnie, ot trochę mieszanka Hugo, Johnego Bravo, Cubitusa i paru jeszcze innych bohaterów. Rysunki czyste, kadry przejrzyste, wszystko radośnie i kolorowo. Niby typowy komiks dla dzieci, ale bardzo wypełniony są to kadry pełne smaczków do odkrycia. Nie będę nawet ukrywał, że przeczytałem szybko i z uśmiecham na twarzy. Warto dla samej przyjemności delikatnego powrotu do dzieciństwa. Dzieciaki też lubią, ale tutaj akurat nie ma co się dziwić.

Krótkie Gatki wielokrotnie pokazywały, że mają doskonałe wyczucie, jeżeli chodzi o wybór komiksów i tym albumem podtrzymują ten trend.

Komiks jest świetny, wydanie też, a skoro zbliża się dzień dziecka, to nieśmiało mogę sugerować ta pozycję.

Dane techniczne:

  • Wydanie: 2022
  • Autor: 30
  • Typ oprawy: Miękka
  • Wydawca: Krótkie gatki/Kultura Gniewu
  • Liczba stron: 72
  • ISBN: 978-83-66128-93-4
  • Cena okładkowa: 49,90 zł

Heavy Liquid [Recenzja]

On Mars – 1 – Nowy Świat [Recenzja]