in , ,

Deadpool Classic. Tom 6 [recenzja]

Z każdym kolejnym tomem serii Deadpool Classic, tytułowy bohater coraz bardziej śmieszy, a wątek ukazujący go jako postać tragiczną schodzi na dalszy plan. Dzięki temu te archaiczne historie z lat 90-tych ubiegłego wieku są bardziej przystępne i zapewniają większą dozę rozrywki.

Opis wydawcy: Jego ciało się rozsypuje. Jego współlokatorzy spiskują przeciw niemu. Jego rzekomy ojciec rzucił na niego klątwę. Krótko mówiąc, Deadpool ma naprawdę przechlapane, a do tego zadarł z najpotężniejszymi władcami świata Marvela – jednym z Asgardu i jednym z Wakandy. Czy uda mu się z tego wszystkiego wykaraskać? Gościnnie występują: Thor, Loki, Czarna Pantera i inni!

W tomie 6 przygód Najemnika z nawijką mamy okazję zapoznać się z początkami jego kariery. Ponadto jesteśmy świadkami jego starcia z Bogiem Piorunów oraz dziwnych relacji z domniemanym ojcem, które kończą się ciekawą klątwą rzuconą na Deadpoola. Jego dotychczas szpetna facjata od teraz zaczyna łudząco przypominać twarz znanego hollywoodzkiego celebryty.

Gdyby tego było mało, Wade musi zmienić lokum zamieszkania i żyć pod jednym dachem z nietypowymi współlokatorami.  Doprowadza to do jego podróży na stację kosmiczną, która kończy się infiltracją międzygwiezdnej kolonii karnej. Pogmatwane prawda? Pomyślcie więc, że to i tak jeszcze nie wszystko co nas czeka 🙂

Mimo, iż fabuła wydaje się być szalona i pokręcona to mimo wszystko pozostaje przystępna i przynosi sporo frajdy. Smaczku dodają liczne nawiązania do ówczesnej popkultury.

Mamy odniesienia do postaci z konkurencyjnych wydawnictw komiksowych, gdzie szczególnie wyróżnia się niejaki Dirty Wolff, który bez maski bardzo przypomina pewnego dobrze znanego Ważniaka z DC Comics 😉

Dołączone okładki zeszytów wchodzących w skład omawianego albumu również przywołują uśmiech na twarzy, albowiem mamy tu do czynienia z parodią znanych okładek komiksowych czy plakatów filmowych.

Warstwa wizualna albumu jest kwintesencją ekstremalnych lat 90-tych. Taki, a nie inny styl może nie przypaść do gustu młodszemu pokoleniu lub też czytelnikom niezaznajomionym z tą nietypową erą branży komiksowej. Jaskrawe kolory oraz zaburzenia proporcji w budowie ciała są tu na porządku dziennym.

Mimo wszystko tom 6 Deadpool Classic można śmiało polecić zarówno fanom Najemnika z nawijką jak i czytelnikom miłującymi przygody pełne wartkiej akcji i humoru. Lektura tej pozycji zapewni Wam miło spędzony czas, a i jakość wydania w pełni Was usatysfakcjonuje. Polecam!

Dane techniczne:

 • Scenariusz: Glenn Alan Herdling
 • Rysunek: Paco Diaz
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Tytuł oryginalny: Deadpool Classic Vol. 6
 • Wydawca oryginalny: Marvel Comics
 • Liczba stron: 312
 • Format: 170×260 mm
 • Oprawa: twarda
 • Papier: kredowy
 • Druk: kolor
 • Cena okładkowa: 99,99 zł

Paper Girls – tom 5 [recenzja]

Komiks Stranger Things [zapowiedź]