in , ,

Mag bitewny. Księga 1 – Peter Flannery [Zapowiedź]

Już 4 marca 2020r. nakładem wydawnictwa Fabryka Słów, zadebiutuje na polskim rynku książka Petera Flannery’ego pt „Mag bojowy”.

Paradoksalnie jest to pozycja, jakiej w repertuarze Fabryki Słów nie było od dawna – klasyczne fantasy ze smokami, nieumarłymi i niszczycielską magią w rolach głównych. W pozostałych rolach: epickie bitwy, żądza zemsty i potęga poświęcenia.

O książce:

Nie ma uczucia silniejszego od smoczego smutku. Może tylko smocza wściekłość.

Armia nieumarłych pod wodzą demona zalewa królestwo Furii. Kolejne armie obrońców uginają się przed nieujarzmioną potęgą wroga. Ludzie zamieniają się
w Opętanych i ruszają mordować własne rodziny.
Świat pogrąża się w mroku, rozpaczy i dzikim przerażeniu.

Jedyną nadzieją na przetrwanie jest walka u boku maga bojowego i jego smoka.
Tych jednak jest zbyt mało. Od czasu Wielkiego Opętania tylko nieliczni mają odwagę przywoływać smoki. Niektóre z nich, szalone i nieobliczalne, stanowią śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Potrzeba wyjątkowego człowieka,
by okiełznać ich moc…

Falko Dante – słabeusz w świecie wojowników, umierający na tajemniczą chorobę syn szaleńca i zdrajcy. Nie tak wyglądają bohaterowie tej wojny. A jednak to na jego barki spadnie ciężar odpowiedzialności i jemu przypadnie do odegrania rola, która zaważy na losach tysięcy ludzi.

 

O autorze:

Peter  przeszedł długą drogę, nim odnalazł swoje prawdziwe powołanie.

Studiował sztukę i projektowanie, ale opuścił collage, by pracować
w leśnictwie. Po wypadku, w którym poważnie uszkodził kręgi szyjne, postanowił zostać ogrodnikiem. Następnie zaczął pracować jako rzeźbiarz w przemyśle zabawkarskim.

W czasie gdy pracował dla studia projektowego w Edynburgu, pojawiła się możliwość zmiany profesji – z rzeźbienia na pisanie. Peter odważył się skorzystać z tej szansy i stał się czołowym pisarzem w firmie Target Games UK, gdzie pracował nad pomysłami, nowelami i opowiadaniami do gier planszowych, takich jak „Warzone” i „Chronopia”.

Gdy w 2017 roku ukazał się jego „Mag bitewny”, z miejsca zakasował amerykańskie i brytyjskie rankingi książek fantasy. Powieść od razu przetłumaczono na 7 języków.

Peter, gdy nie pisze, z zamiłowaniem zajmuje się łucznictwem
i astronomią. Stara się też być zawsze o krok przed swoimi dwoma synami, zarówno podczas gry w szachy jak i w uwielbianych przez nich grach strategicznych.

Mieszka z rodziną w małym miasteczku w Szkocji.

 

  • Autor: Peter Flannery
  • Kategorie: fantastyka / fantasy
  • Typ okładki: okładka miękka
  • Wydawca: Fabryka Słów
  • Wymiary: 12.5×20.5
  • EAN: 9788379644650
  • Ilość stron:610
  • Data wydania: 2020-03-04

Nieustraszony Szpak – #1 (II wydanie) [Recenzja]

Podróże Franka [Recenzja]