in , ,

WILK – Jean-Marc Rochette [Zapowiedź]

„Wilk” to jedna z najgłośniejszych komiksowych premier roku 2019 we Francji. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i czytelników. Znalazł się w oficjalnej selekcji festiwalu w Angoulême, najważniejszej komiksowej imprezy w Europie, oraz otrzymał nominację do prestiżowej nagrody za najlepszy komiks roku przyznawanej przez sieć FNAC.

Już 19 lutego tytuł ten ukaże się w polskim wydaniu nakładem wydawnictwa Marginesy.

W samym sercu alpejskiej doliny Vénéon biały wilk i pasterz prowadzą wyniszczającą walkę. Do ostatniej kropli krwi, do ostatniego tchnienia przeciwnika. Nie wyobrażają sobie koegzystencji, aż do momentu, gdy jedno wydarzenie zmusi człowieka i zwierzę do współpracy.

Jean-Marc Rochette, klasyk francuskiego komiksu, daje w „Wilku” świadectwo fascynacji naturą i górami – ich pięknem, surowością, obojętnością wobec cierpienia. Próbuje także znaleźć rozwiązanie odwiecznego konfliktu pomiędzy człowiekiem, który chce ocalić życie swoich zwierząt, a zagrożonym gatunkiem, który próbuje przetrwać.

Autor:
Jean-Marc Rochette (urodzony 23 kwietnia 1956 roku) – pochodzący z Grenoble francuski malarz, ilustrator, twórca komiksów. Jako młody człowiek pracował jako górski przewodnik, ale w 1976 roku miał wypadek, po którym musiał porzucić alpinizm i poświęcił się rysunkowi. Sławę przyniosła mu praca nad bardzo popularną we Francji serią “Edmond le Cochon”, a także komiks science-fiction “Le Transperceneige”, który doczekał się w 2013 roku wysokobudżetowej filmowej adaptacji w reżyserii Bonga Joon-ho (“Snowpiercer: Arka przyszłości”). W 1985 otrzymał za ten album nagrodę na największym w Europie festiwalu komiksu w Angoulême. Większość pierwszej dekady XXI wieku spędził w Berlinie, gdzie zajmował się tylko malarstwem olejnym. Kiedy nie tworzy komiksów pracuje nad ilustracjami do klasycznych bajek dla dzieci. We Francji ukazały się m.in. “Pinokio”, “Tomcio Paluch”, czy “Kot w butach” z jego grafikami.

 

Tytuł: Wilk

Autor: Jean-Marc Rochette 

Tłumacz: Paweł Łapiński

Gatunek: komiks

Premiera: 19.02.2020

Format: 192×269

Oprawa: twarda

Stron: 112

Cena: 49,90 zł

ŻYWA STAL niebawem w Polsce! [Zapowiedź]

Utsubora. Tajemnicza opowieść o zwłokach bez twarzy [Recenzja]