in , ,

ŻYWA STAL niebawem w Polsce! [Zapowiedź]

Wydawnictwo Mandioca planuje na marzec, premierę jednej z ciekawszych serii komiksowych lat 80. XX wieku – Żywa Stal!
Żywa stal to efekt niesamowitej współpracy profesora literatury brytyjskiej – Enrique Alcateny i pisarza Eduardo Mazzitelliego.

Niezwyciężony wojownik ze stali

Ostatni wielcy twórcy klasyki komiksu wreszcie w Polsce!
Genialny rysownik Enrique Alcatena (Batman, Conan) i specjalista od porywających scenariuszy, Eduardo Mazzitelli w najważniejszym wspólnym dziele pt. „Żywa stal”!
Ironiczny, zabawny, przerażający, porywający a przede wszystkim zaspokajający najbardziej wyrafinowane gusta wielbicieli komiksów – taki jest zbiór opowieści o niezwyciężonym wojowniku – Harku i towarzyszu jego doli i niedoli – Hybrydzie.
Nieprawdopodobne wyczyny i przygody Harka oraz spryt i przebiegłość Hybryda wciągają od pierwszej opowieści. Zamiast zakucia Harka w stalową zbroję, autorzy zmienili go w stal, żywą stal i posłali w świat bezwzględnych i szalonych władców, którzy do toczenia wyniszczających wojen wykorzystują mocarnych wojowników o nadprzyrodzonych możliwościach zamiast armii bogu ducha winnych rekrutów…
– Wybitny rysownik dostał najlepsze paliwo do eksponowania swojego kunsztu artystycznego – napisał jeden z argentyńskich recenzentów komiksu.
„Żywa stal” była wznawiana w każdym kraju, w którym ją wydano, a historia wzlotów i upadków największego wojownika świata imaginacji stworzonego przez Mazzitelliego i Alcatenę cieszy się nieustannym uznaniem wielbicieli komiksu. Od marca 2020 roku wreszcie w Polsce!

Preordery z rabatem 30% oraz okolicznościowymi prezentami tylko na stronie wydawcy: www.mandioca.pl

Scenariusz: Eduardo Mazzitelli
Rysunki: Enrique Alcatena
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Liternictwo: Raraku
Redakcja i korekta: Iwona Gawryś
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Papier: 130 g
Stron: 290
Format: 215×290 mm
Cena okładkowa: 99 PLN
Premiera: 28.03.2020

 

Poniżej do wglądu kilka oryginalnych plansz komiksu:

Doktor Strange – tom 2 [Recenzja]

WILK – Jean-Marc Rochette [Zapowiedź]