in , ,

Paweł Chmielewski i jego „Narracje graficzne” – gość Kanału Książkowego

15 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na Kanał Książkowy na spotkanie online z Pawłem Chmielewskim z okazji wydania jego najnowszej książki Narracje graficzne, formy komiksowe w Europie i Polsce do roku 1918. Betoniarka objęła tę publikację patronatem. Rozmowę poprowadzi Marta Kostecka. Zachęcamy do zadawania własnych pytań podczas lajwa.

Wcześniejsze książki autora to m.in. „Nie tylko Yorgi. Historia świętokrzyskiego komiksu” (3 tomy); „Rozmaite gatunki szarańczy. Cykle ilustracyjne i formy komiksowe w polskiej prasie XIX wieku”; „Na dworze goździkowego króla. Polskie formy komiksowe w kontekście europejskim od XV wieku do roku 1914” oraz “Münchhausen w krainie szalonych kadrów. Jan Nepomucen Lewicki. Esej o adaptacji obrazkowej >Pamiętników< Jana Chryzostoma Paska i narodzinach polskiego fandomu”, o której pisaliśmy tutaj.

Zakres tematyczny publikacji to najstarsze sposoby opowiadania obrazem na kontynencie, narracje graficzne i komiksy w Europie i Polsce od epoki Karolingów (VIII w.) do roku 1918. Więcej o publikacji pisaliśmy już TUTAJ.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Assassin’s Creed Valhalla – Zapomniane mity [recenzja]

AMAN an OM adventure [Z półki zdjęte]