in

Złote Kurczaki 2021 nominacje

Właśnie poznaliśmy nominacje do zaległych Złotych Kurczaków. Kurczaki są nagrodą dla polskiego komiksu niezależnego. Finalistów poznamy podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Poniżej lista osób i komiksów nominowanych.

W kategorii debiut: Jan Milewski za Anahita. Preludium, Marcin Bałczewski i Agnieszka Sowała-Kozłowska za Aquaworld, Bartłomiej Nahajski za I, Paulina Matyńka za Literacką Agencję Detektywistyczną: Odsłona i Kamila Król za Rusałkę.

Komiksy internetowe: Ametystowy pierścień, Jastrzębia pieśń, Poliki Pełne Komiksów, The Cummoner #23 RockTrolledFungirls, Yaoi Market

Krótka forma: Tomasz Kontny i Kamil Dukiewicz za komiks bez tytułu w Warchlakach 5, Magdalena Cielecka i Joanna Karpowicz za Galaktykę, Igor Wolski za Pełen sukces, Tomasz Spell za Staram się o tym nie myśleć oraz Andrzej Włudecki i Zvyrke za The Last Tree — cztery ostatnie krótkie formy komiksowe pochodzą z antologii Ostatnie drzewo.

Okładka: Karolina Anna Kaczmarczyk za Babski zin 4, Urszula Przybylska za Backpacked, Wiśniowski FIL za Bazgrolle Game Over, Tomasz Spell za Ostatnie drzewo i Kamila Król za Rusałka. Część 1.

W kategorii rysunek: Urszula Przybylska za Backpacked, Kamil Dukiewicz za Black Hound cz. 2, Artur Biernacki za Kurhan na przylądku, Kamila Król za Rusałka. Część 1 i Marek Turek za War Makes Silence.

Scenariusz: Anna Krztoń za 19m2, Urszula Przybylska za Backpacked, Kamil Dukiewicz za Black Hound cz. 2, Paulina Matyńka za Literacka Agencja Detektywistyczna: Odsłona, Marek Turek za War Makes Silence.

ZIN: AKT27, Babski zin 4, Darmozin 6, Ostatnie drzewo, Stworki #1 Małpa Taxi

W kategorii komiks nominowane zostały: Backpacked Urszuli Przybylskiej, Literacka Agencja Detyktywistyczna: Odsłona Pauliny Matyńki, Rusałka. Część 1 Kamili Król, Ucięte myśli Dominika Szcześniaka i Marcina Rusteckiego oraz W.E. zeszyt 1 Huberta Ronka.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich nominowanych!

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

24-godzinny Le Mans 1964-1967: Pojedynek Forda z Ferrari [recenzja]

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa #19