in

Alterna Comics w sieci Empik

Chyba jak każdy fan komiksów wychowywany w czasach panowania TM-Semic, mam zwyczaj, będąc w salonie prasowym, przemierzać wzrokiem po półkach i gablotach w poszukiwaniu zeszytów komiksowych. Tak się składa, iż od kilku miesięcy moją uwagę przykuwają pewne tytuły ukazujące się jedynie w niektórych salonach sieci Empik. Te liche, dwudziesto paro stronicowe zeszyty komiksowe sygnowane są logiem wydawnictwa Alterna Comics.

źródło: previewsworld.com

Wydawnictwo to powstało w 2006 roku w Nowej Anglii w Stanach Zjednoczonych. Założycielem wydawnictwa jest Peter Simeti. Alterna Comics wyróżnia się spośród innych amerykańskich wydawców, iż nie skupia się na tzw. ongoing series, czyli niekończących się tasiemcach komiksowych jakie serwują czytelnikom Marvel czy DC Comics. Alterna ma w swej ofercie one-shoty oraz mini serie, zazwyczaj składające się z 4-5 numerów. Są to zazwyczaj dwumiesięczniki. Koszt jednego numeru jest, jak na dzisiejsze standardy, bardzo niski gdyż wynosi około 1,50 dolara. Tak niska cena jest związana z jakością materiałów wykorzystanych przy produkcji oferowanych zeszytów. Jakościowo papier wykorzystany przy wydruku stron przypomina ten z początków działalności w Polsce TM-Semic. Offsetowy papier o niskiej gramaturze sprawia, iż z należytą delikatnością przewraca się kolejne strony zeszytu w trakcie lektury bojąc się by nie uszkodzić przy tym komiksu. Na okładki stosowany jest bardzo cienki papier kredowy. Takie ekonomiczne podejście do zastosowanych przy produkcji surowców, sprawia iż kolekcjonerzy poza tymi okładkowymi 1,50 dolara muszą doliczyć koszta akcesoriów ochronnych, w jakich umieszczą zakupiony komiks.  Zresztą same komiksy na tylnych okładkach mają reklamy takich marek jak Ultra-Pro czy BCW, oferujące tego typu akcesoria.

Gatunki oferowanych historii są różnorodne. Mamy superhero ale także horrory, fantasy, kryminały czy science fiction. Alterna Comics oferuje swoje tytuły również w formie cyfrowej. Oto link do oficjalnej strony wydawnictwa.

Koszt jednego zeszytu w sieci Empik to 9,90zł (a w zamówieniu on-line 9,45 zł). Jak już wspominałem, nie są one dostępne w każdym salonie sieci. Co więcej, jeżeli już są, to często okazuje się, że to tylko część aktualnej oferty. Zainteresowanych zachęcam do regularnej obserwacji oferty na stronie internetowej Empiku. Niedostępne na miejscu tytuły można zamówić z odbiorem osobistym w salonie, co nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Spośród aktualnej oferty wydawnictwa w sieci Empik są dostępne następujące serie: Tinsel Town, Zero JumperCYKO KO! oraz Eric Henson’s EDEN.

A Ty gdzie byłeś w 1983 roku?

Nowy kryminał Ryszarda Ćwirleja