in , ,

Avengers – Czas się kończy, tom 1 [recenzja]

Wśród marcowych nowości linii Marvel Now!, wydawnictwa Egmont znalazł się komiks zatytułowany Avengers – Czas się kończy, tom 1.

Wiele się zmieniło odkąd Avengers dowiedzieli się o desperackich działaniach Iluminatów, którzy próbowali uratować Ziemię przed zagładą. Koteria odrodziła się w nowym, śmiercionośnym składzie, ale jej motywy są niejasne. Wszyscy – zarówno herosi, jak i złoczyńcy – twierdzą, że są gotowi walczyć w obronie swojego świata. Czy jednak dotychczasowe bitwy i poniesione ofiary przygotowały ich na nieuniknioną chwilę, gdy ich czas się skończy?

Jak można łatwo wywnioskować z opisu wydawcy mamy tu do czynienia z serią kontynuującą wydarzenia przedstawione w Avengers i New Avengers, także wydanych przez Egmont. Niestety, sięgając po ten tytuł, powinniśmy znać wspomniane, dwie starsze serie. Czas się kończy rozwija bowiem przedstawione w nich wątki oraz wprowadza nowe. Czytelnicy lubujący się w historiach o epickich potyczkach superherosów odzianych w ciasne kombinezony czeka zawód. Akcji tutaj jest jak na lekarstwo. W tomie pierwszym scenarzysta Jonathan Hickman (Nieskończoność) postawił na budowę tajemnic oraz przedstawienie motywacji postaci. Ponadto fabuła tomu pierwszego wydaje się być dopiero wstępem do znacznie bardziej widowiskowej historii, będącej niezwykle ważną dla przyszłości całego uniwersum Marvela.

W albumie zawarte są prace sporego grona rysowników: Valerio Schiti (Strażnicy Galaktyki), Stefano Caselli (Avengers), Kev Walker (Anihilacja), Mike Deodato (Grzech pierworodny) i Jim Cheung (Nieskończoność). Najlepiej prezentują się rysunki Mike’a Deodato, wzbogacone kolorami przez Franka Martina.  Wynikiem wspólnej pracy tych panów są bardzo klimatyczne grafiki.

Avengers – Czas się kończy, tom 1 jest pozycją, którą polecić można wyłącznie czytelnikom śledzącym od początku linii Marvel Now! przygody Najpotężniejszych Ziemskich Bohaterów. Osoby chcące rozpocząć swoją przygodę z historiami Marvela niech nie dadzą się zmylić cyfrze 1, widniejącej na grzbiecie tego albumu, gdyż, bez znajomości poprzednich przygód Avengers, będą mocno zdezorientowani podczas lektury.

Dane techniczne:

  • Scenariusz: Jonathan Hickman
  • Rysunek: Stefano Caselli, Jim Cheung, Mike Deodato, Valerio Schiti, Kev Walker
  • Tytuł oryginalny: Avengers: Time Runs Out Vol. 1
  • Wydawca oryginalny: Marvel Comics
  • Liczba stron: 144
  • Format: 165×255 mm
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolor
  • Cena okładkowa: 39,99 zł

Seminarium “Psychopatia w filmie” [Zielona Góra]

Kim są płaskie psy?