in , ,

Dyskusja o rynku komiksowym [Warszawa]

Yatta.pl: Centrum Popkultury oraz Wydawnictwo Słowobraz zapraszają na dyskusję o rynku komiksowym. Spotkanie odbedzie się 27 lipca (piątek) o godz. 18.00 w Centrum Popkultury (Hoża 19, Warszawa).


Wiecie, że w Stanach, nim wprowadzą film hollywoodzki do kin, testują go na grupach fokusowych? W Polsce tak testuje się zwykłe produkty i usługi: margarynę, wodę mineralną, ubezpieczenia. Kilku wybrańców odpowiada na pytania o to, jak ocenia i co myśli w bardzo przeróżnych tematach.
Ale my czytamy i kupujemy komiksy. Słyszał ktoś o grupie fokusowej wśród komiksiarzy? No właśnie.

Chcemy zaprosić do dyskusji osoby czytające, nabywców lub po prostu zainteresowanych komiksem na moderowaną live dyskusję z moderatorem grup fokusowych z ponad 10-letnim doświadczeniem w badaniach rynku. Będziemy poruszać zarówno tematy dotyczące samych komiksów, jak i komiksowego rynku. Chcecie się wygadać? Chcecie, żeby ktoś w końcu usłyszał Waszą opinię? A może po prostu jesteście ciekawi opinii innych? Wasz głos jest bardzo ważny.

Dlaczego grupa fokusowa, a nie np. radosna twórczość na fejsbuku? To proste: grupa jest moderowana live, uczestnicy wchodzą ze sobą w interakcję, wspierają się wzajemnie, pomagają sobie lub się konfrontują. Wszystko na żywo, nie ma kałszkwałów. Tak zebrany materiał jest następnie analizowany przez moderatora, aby można było wyciągnąć wnioski na przyszłość.

mat. organizatora

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Kontrowersje po San Diego Comi-Con

Korpo [Żyjek#8]