in ,

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest [Patronat Medialny]

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest jest interdyscyplinarnym festiwalem poświęconym kulturze inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką.

W ostatnich latach fantastyka stała się jednym z najważniejszych części kultury, oferując dzieła skierowane zarówno do szerokiej publiczności, jak i do pasjonatów czy najbardziej wymagających odbiorców. Popkultura, przejawiająca się w książkach zaglądających do nowoczesnych mieszkań i domów, w długo wypatrywanych premierach filmów czy komiksów, w pasjonujących grach i serialach namiętnie oglądanych na platformach streamingowych, stała się ważną częścią życia kolejnych pokoleń. Fantastyczna kultura napędza wyobraźnię i stanowi platformę międzypokoleniową, gdzie każdy znajduje coś dla siebie.

Taki właśnie jest StarFest: urzekający różnorodnością, nęcący powabem i atrakcyjnością, kroczący ku gwiazdom. Wyluzuj i baw się razem z nami na wielkim lubelskim festiwalu!

Wśród miłośników książek, komiksów, seriali, filmów i gier znajdziesz bratnie dusze, spędzisz wspaniale czas i będziesz długo wspominać spędzone tu chwile. Krążąc między atrakcjami, zafascynujesz się kolorytem przestrzeni, feerią pięknych strojów i gwiazdami, które zeszły na ziemię, by zaszczycić StarFest 2023 swą obecnością.

StarFest to trzydniowa impreza, w trakcie której odbędzie się około 400 wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką i popkulturą, a wśród nich:

spotkania z fantastycznymi gwiazdami popkultury,

prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne podzielone na bloki tematyczne: literacki, popularno-naukowy, popkulturowy, sci-fi, gry fabularne i varia;

konkursy, turnieje, warsztaty, pokazy, koncerty, projekcje filmów;

wszelkiego rodzaju gry: komputerowe, konsolowe, planszowe, karciane, bitewne i fabularne;

stoiska handlowe i tematyczne;

przedstawienia, prezentacje,

Początek Festiwalu:

piątek 20.10.2023 r., godzina 15.00                  

Koniec Festiwalu:

niedziela 22.10.2023 r., godzina 16.00

Miejsce:

Targi Lublin
ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin

Program Festiwalu

https://starfest.pl/pl/program/

Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą BETON 2023 [wyjątkowy patronat Betoniarki]

Spotkanie z Pawłem Chmielewskim