in , ,

Komiksowa wystawa Marcina Medzińskiego [Białogard]

Jeszcze do 31 sierpnia w Galerii Sztuki Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie można zobaczyć komiksową wystawę Urwisy, huncwoty i łapserdaki autorstwa Marcina Medzińskiego.

“Najwyraźniej lubię brudzić się tuszem. Technika, w której tworzę rysunki, powoduje ciągłe zabrudzenia palców, ust, łokci i czoła. Zobaczyć można m. in. portrety polskich bokserów (wychowanków Papy Stamma), tematy biblijne, białogardzką architekturę, ilustrację fantastyczną oraz komiks” – mówi autor.

Marcin Medziński – białogardzianin od urodzenia i z zamiłowania. Animator kultury, entuzjasta i promotor sztuki komiksu. Absolwent Instytutu Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Koszalińskiej. Uczestniczył w kilku wydarzeniach teatralnych jako aktor, współautor scenariuszy, autor dekoracji i animacji scenicznych. Niedawno, marka odzieżowa MEDICINE zakupiła u niego dwa projekty, wydane w prestiżowym cyklu Grafika Polska.

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

“The End Of The F***ing World” powraca!

Krok [Żyjek#10]