in

“Pułkownik Domino” czeka na wsparcie

Wojtek „Cihy” Cichoń i Artur Grzenda ruszyli z akcją crowdfundingową, której efektem ma być autorska seria komiksowa Pułkownik Domino. Autorzy na wsparcie czekają do 16 lutego 2018 r., a założona kwota zbiórki wynosi 15 tys. zł.

Wojtek „Cihy” Cichoń to rysownik, grafik i twórca m.in. Bramy Czasu i Artur Grzenda autor tekstów, opowiadań, scenarzysta mają za sobą już wspólne projekty: Kmieć Grzegorz Skarb Krzywoustego.

Seria Pułkownik Domino to cykl zabawnych i niezwykłych przygód dwójki bohaterów – pułkownika Domino i wachmistrza Pietruchy. Akcja osadzona jest w barwnych realiach XVII-wiecznej Rzeczypospolitej. Autorzy chcą zabrać czytelnika na Dzikie Pola, do kresowych miast i chutorów, pomiędzy tatarów, husarzy, zbójców, kozaków i innych malowniczych postaci z epoki.

Pomysł na cykl jest efektem fascynacji tworzeniem historii z gatunku płaszcza i szpady. Wszystko to jednak trochę z przymrużeniem oka. Nie dziwne, że inspiracją były m.in. taki serie jak Lucky Luke i Asterix.

Aktualnie ukończony jest pierwszy (10- stronicowy) zeszyt pt. Gdzie diabeł straszy, zaś kolejne dwa Zaginiona chorągiew i Pancerna skała mają gotowe scenariusze.

Więcej o akcji przeczytacie na: https://wspieram.to/pulkownikdomino

Od ponad roku na FB działa strona Komiks Pułkownik Domino: https://www.facebook.com/KomiksDomino/

Gdzie diabeł straszy
Format: A4
Stron: 10 (kolorowych)
Wydawca: Strefa M. sp. z o.o.
Patronat artystyczny: Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim.

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Mucha Comics – zapowiedzi na pierwsze półrocze 2018

Black Mirror 4, czyli poszukiwania granic człowieczeństwa i moralności ciąg dalszy