in , ,

“Stellaris: Apocalypse” zapowiedziane

“Do you want to kill a planet?”

Paradox Interactive (twórcy/wydawcy licznych gier z gatunku grand strategy, m.in. serii Europa Universalis, Crusader Kings i Hearts of Iron) zapowiedziało właśnie najnowsze rozszerzenie do wydanej w 2016 r. Stellaris – bardzo udanej hybrydy gatunków 4x i grand strategy.

Stellaris: Apocalypse Expansion (data premiery: nieustalona) ma przynieść m.in. zmiany w mechanice starć naziemnych i kosmicznych, od dawna wyczekiwaną możliwość budowania nowej klasy okrętów – Titans i orbitalnych instalacji obronnych, kosmicznych piratów/najemników oraz broń typu Planet Killers. Cena została ustalona na 19.99 €, preorder jest już dostępny w sklepie wydawcy (na chwilę obecną brak jeszcze wyceny na Steamie, brak zatem ceny w PLN – spodziewam się 71,99 PLN, gdyż taki przelicznik stosuje Paradox). Troll czeka niecierpliwie.

Cały czas czekamy także na ogłoszenie daty wydania patcha 2.0 “Cherryh”, wprowadzającego liczne zmiany w grze (m.in. w napędach FTL). Możliwe, że wyjdzie dopiero z Apocalypse.

Ur. 1980 (to był dobry rocznik, nie tylko dla win). Z zamiłowania nerd. Zapalony gracz, czytacz i oglądacz. Autor bloga Trollowy Most.
Troll chrzestny Stowarzyszenia POP-ART.

Fantastyczne2 polskie pisarki

Kolekcja “Mistrzowie Polskiej Fantastyki”