in , , , ,

#TataTeżCzyta

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i tego właśnie dnia Fundacja Powszechnego Czytania ogłosiła swoją nową kampanię społeczną #TataTeżCzyta, która potrwa 2 miesiące aż do Dnia Ojca.

Według badań, wykonanych przez Bibliotekę Narodową, na temat czytelnictwa książek w Polsce mężczyźni czytają mniej niż kobiety. Tyczy się to również czytania dzieciom. Z badań wynika również to, że chłopcy szybciej i częściej porzucają czytanie niż dziewczynki. Akcja #TataTeżCzyta powstała po to, żeby zmienić tą sytuację i promować czytanie dziecku przez z ojców, dziadków, wujków czy braci. Przez cały czas trwania kampanii pod hasztagiem #TataTeżCzyta wydawcy, autorzy, biblioteki oraz każdy chętny będą polecali idealne do tego książki.

Na stronie Fundacji Powszechnego Czytania znajdziemy ebook Supermoc książek #TataTeżCzyta, z którego można się dowiedzieć co i kiedy czytać oraz dlaczego czytanie jest ważne. Znajdziemy tam też listę 34 pozycji rekomendowanych przez polskich wydawców literatury dla dzieci.

W akcji bierze udział ponad 30 wydawców, dystrybutorów, księgarzy, bibliotekarzy, samorządowców, instytucji i firm.

Wszystkie informację na temat kampanii znajdują się na stronie tatatezczyta.pl oraz w mediach społecznościowych pod hasztagiem #TataTeżCzyta.

Starlight: the Return of Duke McQueen

Nominacje do Orient Menów 2022