in , ,

Urban animals. “Pets” Martina Gimeneza [zapowiedź]

Dzisiaj, nakładem wydawnictwa Mandioca, ukazał się Pets Martina Gimeneza. Komiks jest zbiorem trzech pierwszych opowiadań o urban animals stworzonych a nie urodzonych.

To wstęp do rozległego universum dziwnych postaci, na które władze polują ze strachem w oczach. Pets jest opowieścią o bodaj najrozleglejszym w Ameryce Połduniowej universum indywiduów, ni to mutanów, ni ludzi, ni zwierząt, ni potworów. O kim dokładnie? Sprawdźcie sami! Bo Pets jest preludium do post-apokaliptycznego świata Martina Gimeneza.

Komiks narysowany w formie opowieści foto-realistycznej, wystartował jako webcomics, potem został wydany w formie kilku zeszytów, wreszcie jako album.

Każdy z zeszytów dawał początek wątkowi rozwijanemu w innej zeszytowej serii. W efekcie Pets stało się bazą dla takich albumów jak Insolado czy Tres.

Scenariusz: Martin Gimenez
Rysunek: Martin Gimenez
Tłumaczenie: Marek Cichy
Wydawnictwo: Mandioca
Data wydania: 27 kwietnia 2018
Tytuł oryginalny: Pets
Wydawca oryginalny: NN Comics
Rok wydania oryginału: 2014
Liczba stron: 80
Format: 165×235 mm
Oprawa: miękka
Druk: cz.-b.
ISBN-13: 9788394719951

żródło: mat. wydawcy

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Muzyczna uczta z filmów Marvela

#mniesiepodoba14 [Ewan McLaughlin]