in

Wiemy, co planują Marginesy!

Pod koniec kwietnia tego roku wydawnictwo Marginesy rozpoczyna publikowanie komiksów. Tytuły te wzbogacą dotychczasową ofertę wydawnictwa, uzupełniając ją zgodnie z przyjętą linią programową o biografie, pozycje popularnonaukowe, historyczne czy obyczajowe. Docelowo w Marginesach ma się ukazywać kilkanaście komiksów rocznie. W kwietniu i maju mają ukazać się pierwsze cztery komiksy pod szyldem wydawnictwa.

„Wprowadzając do planu wydawniczego Marginesów komiksy – nie ukrywając ich pod inną nazwą i logo – po raz kolejny zabieramy czytelników w nową podróż. Podróż po ekscytującym świecie powieści graficznych, gwarantującą niezwykłe emocje i doświadczenia” – Hanna Mirska-Grudzińska, redaktor naczelna wydawnictwa.

„Swoją znajomość komiksowego rynku chciałbym wykorzystać, by w Marginesach prezentować komiksy, które czytelnikowi znającemu książki tego wydawnictwa pozwolą odkryć nową formę opowiadania o fascynujących go tematach. Formę równie fascynującą” – Szymon Holcman, wydawca i redaktor prowadzący działu komiksy.

źródło: mat. wydawcy

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

James Gunn powraca do Strażników Galaktyki

How to Get a Totally Free Vehicle for Low Income Families