in , ,

Zagor – Tom 3 – Tajemnicza śmierć [Recenzja]

Trzeci tom Zagora wprowadza do opowieści o dzielnym bohaterze nieco więcej mroku i suspensu. W zeszycie znajdziemy dwie przygody: Tajemnicza śmierć i Latający człowiek. Już same tytułu sugerują, że będzie się działo!

Zanim jednak pójdziemy dalej, tak jak obiecałam, podzielę się z Wami krótką recenzją mojego bratanka. Po lekturze dwóch pierwszych tomów Zagora, Szymon napisał:

,,Zagor’’, autorstwa Sergia Bonelliego i Galliena Ferriego , to trzymający w napięciu i pełen akcji komiks idealnie nadający się według mnie dla chłopaków we wieku nastoletnim, ponieważ bardzo wciąga i chce się czytać dalej. Przeczytałem 2 części tego komiksu, ale bardzo chciałbym przeczytać następne. Poza tym mimo, że ,,Zagor’’ został stworzony 60 lat temu, styl wypowiedzi ma jasny i przejrzysty, a rysunki wyśmienite. Wszystkie postacie mają różnorodne osobowości i są ciekawie wymyślone. Najbardziej podobał mi się wątek, jak Zagor walczył w próbie Wanka-Tanka z Jamesem Reganem w obozie Kanoxena. Ogólnie oceniam ,,Zagora’’ na 9/10. Zachęcam do przeczytania, i mam nadzieję, że wszystkim czytelnikom się spodoba.

Niech nie zmyli Was ten, nieco formalny, ton. Zagor mu się naprawdę podobał! Przypomnijcie sobie jak to było, gdy sami musieliście pisać coś zupełnie nowego w wieku 11 lat. Wiadomo, że wtedy najmądrzej trzymać się podręcznikowych wytycznych co do gatunku, prawda?

A wracając do trzeciego tomu serii.

Bonneli (aka Nolitta) i Ferri wprowadzają tutaj wątki, które ocierają się o fantastykę. Najpierw pozornie (Tajemnicza śmierć), a później już nieco śmielej (Latający człowiek). Oczywiście hipnoza, sama w sobie, to jedna z metod wykorzystywana w psychiatrii. Jednak posunięta tak daleko, jak przedstawiono to w drugiej z opowieści, wprowadza nieco niesamowitości.

Co poza tym?

W trzecim tomie przygód Zagora dostaniecie przygodę, nieco komizmu (Cico nie zawodzi) oraz – tym razem – odrobinę mroku (o dziwo, także dzięki, m.in., Cico). Kreska trzyma poziom z poprzednich tomów –  jest dynamiczna, kolorowa i wyrazista.

Jeśli Wasze dzieciaki jeszcze nie znają Zagora, to może rozpoczynające się wakacje, będą  dobrą okazją, aby zapoznać je z klasyką gatunku?

A jeśli ciekawi Was, jak Zagor został Duchem z Toporem, już wkrótce pojawi się recenzja pierwszego tomu serii Prolog: Zagor – Clear Water.

 

Tytuł: Zagor Classic – Tajemnicza śmierć
Tytuł oryginalny: Zagor Classic N.3 – La morte invisibile
Scenariusz: Giudo Nolitta (Sergio Bonelli); Gallieno Ferri
Rysunki: Gallieno Ferri
Wydanie: Pierwsze, Polska, 2021
Wydawnictwo: Tore
Tłumaczenie: Jakub Łagoda
Liczba stron: 88 stron
Format: 165 x 220 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-958040-9-0
Cena z okładki: 29 zł

Incel [Recenzja]

Star Wars – Vader: Mroczne Wizje [Recenzja]