in ,

34. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier oraz otwarcie Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej

Rezerwujcie sobie czas na 34. MFKiG, który odbędzie się w dniach 7-8 października 2023 r. w Atlas Arenie. Będą to również pierwsze dwa dni funkcjonowania Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 Łódź (ul. Targowa 1/3).

Organizatorzy festiwalu jak zwykle przygotowali dla publiczności liczne atrakcje — od możliwości spotkania znanych polskich twórców (m.in.: Grzegorza Rosińskiego, Piotra Nowackiego, Magdaleny Kani czy Bartosza Minkiewicza), a także zagranicznych gości — Tanabe Gou z Japonii, Thomasa Otta ze Szwajcarii oraz francuskich kontynuatorów serii „Thorgal” (Frédéric Vignaux i Robin Recht), przez zakupy na stoiskach w największej komiksowej strefie targowej w Polsce, po udział w warsztatach twórczych oraz zwiedzanie wystaw. 

Jedną z najważniejszych tegorocznych atrakcji będzie działające w festiwalowy weekend świeżo otwarte Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej w kompleksie EC1 Łódź.

Program festiwalu składa się z kilkunastu elementów, takich jak: spotkania z twórcami komiksu z całego świata,;strefa autografów, gdzie autorzy rysują dedykacje w zakupionych albumach komiksowych; targi komiksowe; warsztaty praktyczne ze znanymi rysownikami; wystawy (w tym roku w salach wystaw czasowych CKNI EC1 zaprezentowana będzie monograficzna ekspozycja Grzegorza Rosińskiego zaś w CNiT EC1 pokazana zostanie wystawa prac Piotra Nowackiego – znakomitego twórcy komiksów dla dzieci); cosplay oraz gala rozdania nagród festiwalowych. Podczas gali przyznawane są Komiksusy – nagrody w corocznym konkursie na projekt albumu komiksowego, dla najlepszego polskiego komiksu oraz najlepszego wydawcy, a także nagroda im. Papcia Chmiela (autora „Tytusa, Romka i A’Tomka”). Strefa gier to turnieje gier planszowych, RPG, wideo, spotkania z twórcami, producentami, teoretykami i badaczami, jak i pokazy najnowszych technologii oraz sprzętu retro, czyli od konsol popularnych w latach 80. i 90., przez współczesne automaty arkadowe i flippery, po gogle wirtualnej rzeczywistości zwiastujące przyszłość elektronicznej rozrywki. Ponad 100 stanowisk z grami dostępnych bez dodatkowych opłat.

Ceny biletów:

Bilet normalny

  • sobota: 50 zł
  • niedziela: 40 zł

Bilet ulgowy*

  • sobota 25 zł
  • niedziela 20 zł

Karnet dwudniowy:

  • normalny: 70 zł
  • ulgowy: 40 zł

*dla dziecka/ucznia (3-14 lat) /os. z niepełnosprawnością + opiekun o.n./dla seniorów [po okazaniu legitymacji]

Nominacje do Komiksu Roku 2023

Retro