in , ,

8-godzinny Maraton Komiksowy w Artetece

8-godzinny Maraton Komiksowy to mini edycja corocznego ogólnoświatowego wydarzenia: 24-godzinnego maratonu komiksowego. Jest to pomysł amerykańskiego teoretyka komiksu Scotta McClouda. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby się sprawdzić w rysowaniu na czas.

Zasady maratonu:
W sobotę 10 lutego o godz. 11:00 zostanie podany temat, pod który w ciągu 8 godzin będziemy mieć za zadanie stworzyć ośmiostronnicowy komiks. Założenie jest takie, że to od rysownika tak naprawdę zależy, jaki komiks stworzy.

Można tworzyć prace w grupie, jak i w pojedynkę, zapraszamy zatem rysowników i scenarzystów, początkujących i hardcorowych komiksiarzy, uczniów z mistrzami, pasjonatów oraz wszystkich innych chcących spróbować swoich sił w maratonie. Na wydarzeniu na FB już trwają poszukiwania scenarzystówi i rysowników “do pary”.

Wybór narzędzi, formy komiksu lub środków artystycznych jest całkowicie dowolny.

Po zakończonym maratonie będzie tworzony ZIN komiksowy, na którego składać się będą skończone komiksy uczestników.

Każdy, kto będzie chciał dołączyć do zeszytu, powinien wysłać swoje prace na tukomiks@gmail.com z tytułem maila: “8-h Maraton Komiksowy – Luty 2018”

Spotkanie odbędzie się na pierwszym piętrze Arteteki, agendy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, mieszczącej się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Arteteka WBP w Krakowie jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący już ponad 3 500 pozycji zbiór komiksów. Osoby, które nie będą mogły stawić się fizycznie na maratonie, będą mogły pracować w domu i utrzymywać z organizatorami kontakt przez Facebooka.

Więcej informacji, w tym ZINy z poprzednich maratonów można znaleźć na:
www.facebook.com/TuKomiks/

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Luty w mandze

#mniesiepodoba02 [Fucci]