in , ,

8-godzinny Maraton Komiksowy [Zapowiedź]

Grupa TuKomiks wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie startują ze swoim kolejnym cyklicznym wydarzeniempromującym komiksy!
Szczegóły poniżej.


Zapraszamy wszystkich na 8-godzinny Maraton Komiksowy!!!

Sprawa jest prosta: przez 8 godzin mamy za zadanie narysować 8 stron komiksu na podany temat. Hasło przewodnie maratonu zostanie ogłoszone 19 Czerwca o godzinie 11:00

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych rysowników, scenarzystów, par rysownik-scenarzysta i grup. Po maratonie powstanie ZIN komiksowy, w którym opublikujemy skończone komiksy uczestników. Ponadto autorzy skończonych prac będą mieli okazję wziąć udział w grupowej wystawie ONLINE.

Ze względu na sytuację pandemiczną, event odbędzie się ONLINE za pośrednictwem platformy Discord. Nasz serwer to – Maraton Komiksowy 8h! – 2021

Miejsce:
Discord TuKomiks – Wydarzenie odbędzie się na naszym Discordzie. Ze względu na ograniczony czas aktywności linku do serwera, link podamy w dniu maratonu na stronie wydarzenia na facebooku.

Czas:
Startujemy 19 CZERWCA 2021r. godzinie 11:00.

Organizatorzy:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie,
Warsztaty Komiksowe “TuKomiks” (Patryk Lutrzykowski i Jan Wiśniowolski),
oraz Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe.

Zasady maratonu:
W sobotę o godzinie 11:00 zostanie podany temat, pod który w ciągu 8 godzin będziemy mieć za zadanie stworzyć ośmiostronnicowy komiks. To od rysownika tak naprawdę zależy, jaki komiks stworzy i jakie dobierze środki artystyczne.

Dozwolone są prace w grupie, jak i praca w pojedynkę. W tegorocznej edycji wszyscy możemy  pracować zdalnie z domu, udzielając się na stronie wydarzenia i na naszym Discordzie (discord.gg/7bHPhdpN).  Zapraszamy zatem rysowników i scenarzystów, początkujących, jak i hardcorowych komiksiarzy, uczniów z mistrzami, oraz pasjonatów jak i mniej zainteresowanych tym tematem, ale ciekawskich ludzi.

Kontakt i pytania:
tukomiks@gmail.com
facebook.com/TuKomiks

Śledź naszą relację z wydarzenia na:
instagram.com/tukomiks
instagram.com/rajska.info

Diuna – Powieść graficzna. Księga I [Recenzja]

Weź się w garść [Recenzja]