in , ,

Benedykt Szneider – spotkanie autorskie oraz wystawa [Warszawa]

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Benedyktem Szneiderem oraz wystawę z jego nowego komiksu Syn, które odbędą się 16 listopada 2018 r. o godz. 19 w Yatta.pl: Centrum Popkultury (Hoża 19, Warszawa).

Syn, pierwszy tom cyklu Woda i ogień, to nowy komiks Benedykta Szneidera, autora słynnego Diefenbacha. Mistrzowsko narysowana, mroczna opowieść o poszukiwaniu własnej drogi.

O komiksie:
U schyłku średniowiecza papież wezwał rycerzy świata chrześcijańskiego do nawrócenia pogańskich ludów Europy, ustanawiając krucjaty północne. Na wezwanie odpowiedziało wielu mężnych rycerzy, przybywając w niedostępne, zimne krainy wielkich lasów. Najpotężniejszą i najbardziej oddaną siłą zbrojną był zakon Krucyferian, zwanych również Krzyżakami. Lud Popiołów – rdzenne plemię tych ziem – musi żyć w ukryciu przed najeźdźcami, którzy przynieśli na jego ziemię zarazę ze Wschodu, jak tubylcy nazwali nową religię.

Z okazji wydarzenia szykowane jest kilka niespodzianek tylko dla uczestników otwarcia wystawy, więcej informacji podane zostanie wkrótce.

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Stan Lee (1922-2018) [wspomnienie]

Hawkeye kontra Deadpool [recenzja]