in

Black Order w Avengers: Infinity War

W nadchodzącej produkcji od Marvel Studio, Avengers: Infinity War, tytułowa drużyna superbohaterów będzie musiała się zmierzyć nie tylko z Thanosem, ale również z jego poplecznikami.

Makiety ukazujące filmowy skład Black Order, zaprezentowane na D23 Expo 2017 w Anaheim

W uniwersum komiksowym Black Order to grupa najniebezpieczniejszych kosmicznych oprychów służąca Thanosowi w trakcie poszukiwań jego potomstwa w kosmosie. W filmie tego motywu raczej nie ujrzymy i zamiast tego będą wspierać Thanosa w skompletowaniu Kamieni Nieskończoności. Polscy fani komiksów mogli zapoznać się z tą grupą dzięki mini-serii Nieskończoność (Infinity), opublikowanej w 2017 roku w ramach linii Marvel NOW! wydawnictwa Egmont.

W skład Zakonu wchodzą:Corvus Glaive, Proxima Midnight, Ebony Maw, Supergiant oraz Black Dwarf. Póki co w filmowej obsadzie brakuje Supergiant a Black Dwarf ma nazywać się Cull Obsidian (tak w komiksach brzmi druga nazwa tejże grupy). Ponadto mają być adoptowanymi dziećmi Thanosa.

Przejdźmy do krótkiej prezentacji każdego członka zakonu z osobna. Należy pamiętać iż poniższe prezentacje dotyczą wyłącznie komiksowych odpowiedników postaci.

 

Corvus Glaive – generał armii Thanosa i jego prawa ręka. Genialny strateg. W walce używa włóczni, która zapewnia mu nieśmiertelność póki ją dzierży i jest cała. Jest mężem Proximy Midnight.

 

 

Proxima Midnight – najlepsza wojowniczka armii Thanosa. Świetnie posługuje się bronią białą. W walce używa włóczni wykutej przez samego Thanosa, która rzucona przemienia się w trzy promienie czarnego światła, które nigdy nie chybiają i są śmiertelne prawie dla każdego żywego organizmu. Jest żoną Corvusa Glaive’a.

Ebony Maw – w przeciwieństwie do reszty członków Zakonu nie jest wojownikiem, co wcale nie czyni go mniej niebezpiecznym. Wręcz przeciwnie. Jest uzdolnionym, bardzo inteligentnym intrygantem i manipulatorem. Samym swoim głosem potrafi przejąć kontrolę nad swoją ofiarą. Nawet Dr Strange nie był w stanie mu się sprzeciwić. Inną jego zdolnością jest ukrywanie się i przemieszczanie w formie cienia kontrolowanej osoby. W trakcie bitwy korzysta z pola siłowego.

 

 

Supergiant – wbrew pozorom nie jest to olbrzym lecz telepatka, określana mianem ,,mentalnego pasożyta”. Potrafi pochłonąć i spustoszyć umysł przeciwnika. Może także przejąć kontrolę nad większą ilością osób. To co wie Supergiant, wie i Thanos.

 

 

 

Black Dwarf – najsilniejszy członek Zakonu i całej armii Thanosa. Super silny i wytrzymały z niezniszczalną skórą.

 

 

Tak oto przedstawia się komiksowy skład Black Order. Wiadomo iż w filmowym uniwersum zajdą w nim zmiany, lecz nie zmienia to faktu iż Zakon ten będzie twardym orzechem do zgryzienia dla Avengers.

Co myślicie o Black Order? Sądzicie, że odegrają jakąś większą rolę w filmie czy będą tylko mięchem armatnim do rozwałki dla Mścicieli?

Tarantino, a sprawa polska?

Na Croma! #3 – Cytadela w środku czasu