in

Czarna Polana

Odwiedź Czarną Polanę, usiądź pod drzewem życia i pomyśl o mądrości, którą Gaja dzieli się z nami wszystkimi: że w relacji człowieka z naturą „bez ciebie nie ma mnie”.

26 lutego 2018 na kanale KayaxTV na YouTube pojawił się bardzo ciekawy teledysk.

Jako wielbicielka projektu Legendy Allegro oraz twórczości Bagińskiego, nie mogłam koło tego projektu przejść obojętnie. Można go też obejrzeć na stronie projektu pod tym samym tytułem. Możemy na niej też przeczytać o idei utworu: “Na Czarnej Polanie spotkali się Natura i Rzemieślnik. Oboje potężni, lecz jeszcze sobie obcy. Czy połączy ich akt tworzenia? Oto inspirowana Puszczą Białowieską animacja o zderzeniu natury z ludzkim rzemiosłem. To epicka opowieść o miłości przezwyciężającej strach. Instrumenty słowiańskie i wschodnioeuropejskie, biały śpiew i transowa powtarzalność słów składają się na niepowtarzalny utwór, sięgający korzeniami do słowiańskiej tradycji muzycznej. Sześciu animatorów łączy się w jednym dziele filmowym pod kierownictwem Tomasza Bagińskiego.”

Za projekt odpowiedzialni są:

REŻYSERIA
TOMEK BAGIŃSKI
Animator, reżyser, twórca licznych projektów artystycznych. Jego “Katedra” otrzymała nominację do Oscara. Autor takich dzieł jak “Sztuka spadania”, czy “Kinematograf”. Laureat licznych nagród – SIGGRAPH, BAFTA i wielu innych. Był nominowany do Złotego Lwa w Cannes.

CHOREOGRAFIA
KATARZYNA KIZIOR
Tancerka, choreografka. Uczyła się baletu i tańca ludowego. Jest magistrem edukacji tańca współczesnego, współpracuje z Wyższą Uczelnią Sztuk Performatywnych i Baletu we Frankfurcie nad Menem. Współtworzyła Teatr Tańca Zawirowania i współpracowała z Operą Narodową, a także występowała na wielu innych warszawskich scenach. Jest również choreografką w produkcjach telewizyjnych – np. w You Can Dance.

KOMPOZYTOR
ATANAS VALKOV
Polski kompozytor pochodzenia bułgarskiego. Zwycięzca Berlinale Score Competition i wielu innych konkursów. Współpracował między innymi z Andrzejem Wajdą. Jest producentem wielu płyt, singli, remiksów i ścieżek dźwiękowych. Odważnie łączy elektronikę z klasyką, swobodnie poruszając się w wielu gatunkach muzycznych.

WOKALISTKA
KAYAH
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna, osobowość telewizyjna, współwłaścicielka wytwórni płytowej Kayax. Jedna z najbardziej rozpoznawanych i docenianych artystek w Polsce. Zdobywczyni wielu nagród – w tym największej ilości SuperJedynek w historii.

ILUSTRATORZY

BARTOSZ DŁUŻEWSKI
W 2012 roku ukończył Wydział Grafiki ze specjalizacjami grafiki warsztatowej i multimediów na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracował w Breakathru Films jako animator, design painter, matte painter i composer. Uczestniczył w pracach nad „Loving Vincent”, filmem nagrodzonym nagrodą publiczności na festiwalu w Annecy, zdobywcą Golden Goblet dla najlepszej animacji na festiwalu w Szanghaju oraz nominowanym do Złotego Globu, BAFTA i Oscara.

JAKUB SZCZĘŚNIAK
Animator, grafik, ilustrator. Współpracował ze studiami w USA, Kandzie, Francji i Polsce. Realizował projekty m.in. dla: Arte.tv, Cartoon Network, Vivid Sydney Festival, Toruńskiej Agendy Kulturalnej, Centrum Sztuki Współczesnej Toruń, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Laureat licznych nagród w Polsce i za granicą – w tym prestiżowej SIGGRAPH.

AGNIESZKA BOROWA
Reżyserka, scenarzystka, animatorka. Posiada w dorobku kilka wystaw zbiorowych oraz indywidualnych malarstwa i rysunku. W 2015 roku obroniła z wyróżnieniem tytuł magistra sztuki na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego i Telewizyjnego, specjalizacja „Film Animowany i Efekty Specjalne” w Łodzi. W tym samym roku debiutowała nagradzanym krótkim metrażem pt. „Dom”. Obecnie pracuje w zespole animacyjnym Mariusza Wilczyńskiego.

MARCIN STĘPIEŃ
Twórca, poszukiwacz, niespokojna dusza. Swoje artystyczne szlify zdobywał we wrocławskiej ASP, studiując fotografię i sztuki wizualne. Od ponad 10 lat związany z Platige Image, gdzie realizuje się jako generalista, supervisor i art director. Brał udział w tworzeniu wielu projektów, od reklam przez krótkometrażowe filmy animowane i klipy promujące gry komputerowe. Pracował nad cinematicami do gry Wiedźmin 3.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

#KiedyśToByło3 – Ghost Rider/Wolverine: Akty Zemsty

SzlamFest 2: Zemsta Szlamu [Gdańsk]