in , , , , ,

Kicia Kocia mówi: „Dzień dobry!” [recenzja]

W weekend 22-23 kwietnia w sieci kin Helios odbyły się przedpremierowe seanse Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!. Podczas, których mogliśmy obejrzeć siedem odcinków serialu o tytułowej kotce. Premiera w pozostałych kinach planowana jest na 28 kwietnia.

Seanse w kinach Helios odbyły się w ramach cyklu Helios dla dzieci. W ramach spotkania dzieci oglądają bajki i mogą uczestniczyć w konkursach i zabawach. Sala kinowa jest również przystosowana dla najmłodszych widzów: dźwięk jest ściszony w porównaniu do standardowej głośności oraz pozostawione jest przyciemnione światło.

Z okazji seansu Kicia Kocia mówi: Dzień Dobry! każde dziecko przed wejściem na salę otrzymało dyplom przyjaciela Kici Koci oraz bilet, który może w domu samodzielnie pokolorować.

W kinie mogliśmy zobaczyć:

  • Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!
  • Kicia Kocia zostaje policjantką,
  • Kicia Kocia i witaminowe przyjęcie,
  • Kicia Kocia poznaje strażaka,
  • Kicia Kocia w kosmosie,
  • Kicia Kocia nie chcę się tak bawić,
  • Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny.

Odcinek Kicia Kocia poznaje strażaka jest pierwszym odcinkiem stworzonym przez studio EGoFILM w ramach tego projektu i miał swoją premierę ponad 3 lata temu. Podczas seansu można było zauważyć zmianę sposobu animacji między tym odcinkiem, a pozostałymi. Kicia Kocia poznaje strażaka bardziej przypomina sposób rysowania Anity Głowińskiej w książeczkach. W nowych odcinkach kreska jest bardziej czysta a kolory jednorodne. Na Facebookowym profilu produkcji można znaleźć porównanie wyglądu postaci z książki z tymi z serialu.

Każdy rodzic, który czyta swojemu dziecku książeczki o Kici Koci, widząc tytuły odcinków wie już jakich historii może się spodziewać. Po wielokrotnym ich przeczytaniu wydawało by, że seans może delikatnie mówiąc znudzić rodzica. Jednak nie. Scenariusz do każdego odcinka napisali Anita Głowińska i Maciej Kur, którzy zadbali o to, żeby urozmaicić fabułę. Książeczki na podstawie, których powstał serial opowiadają proste historie, które czyta się szybko i łatwo. W animowanej wersji są bardziej rozbudowane, wprowadzają nowe elementy fabularne, a czasem opowiadają historie w zupełnie inny sposób. Dzięki temu z filmu będą zadowoleni zarówno dorośli jak i dzieci.

Razem z córką wyszłyśmy po seansie Kicia Kocia mówi: Dzień dobry! bardzo zadowolone. Córeczka w domu wspominała, że chciała by obejrzeć to jeszcze raz. Myślę, że każdy mały fan Kici Koci z chęcią obejrzy film, a rodzić będzie miał do zaoferowania dziecku naprawdę wartościowa bajkę.

Jeżeli jesteście zainteresowani seansem Kicia Kocia mówi: Dzień dobry! i zastanawiacie się czy będzie grana w waszym mieście, na stronie Kino Dzieci znajdziecie wyszukiwarkę seansów.

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa #8

Dwa Gwoździe [recenzja komiksu]