in , , , ,

Kicia Kocia. Wiosna! [recenzja]

Za nami pierwsze dni kalendarzowej wiosny, dlatego przychodzę do was z recenzją Kici Koci. Wiosna! jest to najnowsza część jej przygód, autorstwa Anity Głowińskiej, a wydana przez wydawnictwo Media Rodzina. Więcej na temat samej serii znajdziecie w osobnym artykule (link tutaj).

W Kici Koci. Wiosna!, bohaterka wybrała się z mamą na spacer do parku. Razem szukają pierwszych oznak wiosny. Podczas spaceru spotykają Packa i jego mamę. Dzieci podczas zabawy znajdują rannego jeżyka i zanoszą go do weterynarza. Zwierzątko zostało opatrzone i przewiezione do specjalnego ośrodka.

Podczas czytania Kicia Kocia. Wiosna! dziecko może poznać pierwsze oznaki wiosny. W książce są narysowane wiosenne kwiaty, których dzieci mogą szukać podczas spaceru. Najnowsza cześć przygód Kici Koci to jedna z tych, gdzie autorka prócz zagadnienia związanego z tytułem porusza inny ważny temat. W tym przypadku dzieci dowiadują się, że jak znajdą ranne małe dzikie zwierze, razem z dorosłymi mogą je zanieść do weterynarza, gdzie otrzyma pomoc. Dzięki temu gdy wyzdrowieje wróci na łono natury.

Kici Kocia. Wiosna! została wydana w idealnym momencie. Do niedawna jeszcze padał śnieg i moja córka budząc się rano patrzyła przez okno i często wołała: „Śnieg pada. Jest zima”. Kiedy śnieg przestał padać i zmieniliśmy zimowe kurki na lżejsze, pojawił się problem jak wytłumaczyć jej, że zmieniła się pora roku. Dzięki Kici Koci stało się to o wiele łatwiejsze.

Jako wiernym fanom przygód małej kotki Kicia Kocia. Wiosna! bardzo nam się podoba. Polecam ją wszystkim przy wspólnym szukaniu pierwszych oznak wiosny.

 

 

Dane techniczne:
Tytuł: Kicia Kocia. Wiosna!
Autor: Anita Głowińska
Data wydania: 8 marca 2023
Wydawca: Media Rodzina
Format: 192 x 192 mm
Liczba stron: 24
Oprawa: miękka

Pucio rośnie zdrowo [recenzja]

Zapowiedź nowego tytułu od wydawnictwa Studio JG