in , ,

Kung Fury 2. Nadchodzi film pełnometrażowy

Kung Fury to krótkometrażowa szwedzka produkcja oddająca hołd filmom kina akcji z lat 80-tych. Powstała przy wsparciu internautów i można ją obejrzeć za darmo w serwisie Youtube.

Scenarzystą, reżyserem, a także odtwórcą głównej roli jest David Sandberg. Fundusze na produkcję filmu pozyskał za pomocą platformy crowdfundingowej Kickstarter, osiągając budżet w wysokości 630 tysięcy dolarów (przy planowanych 200 tysiącach).

Półgodzinny film jest mieszanką filmów sztuk walki, sensacji, akcji policyjnych itp. Na ekranie przewijają się nam naziści, dinozaury, wikingowie, mordercze roboty i ninja. Pośród tej niesamowitej mieszanki jest także David Hasselhoff, który nie tylko użyczył swego głosu na potrzeby produkcji, ale także wystąpił w teledysku promującym.

Film zachwyca ścieżką dźwiękową utrzymaną w klimacie lat 80-tych oraz dobrej, jak na tego typu produkcję, jakości efektami specjalnymi. Dodatkowo na obraz nałożony jest filtr generujący lekki szum nadający wrażenie oglądania filmu na kasecie VHS.

Każdemu, kto wychowywał się w Polsce we wczesnych latach 90-tych, filmy na kasetach VHS kojarzyć się mogą przede wszystkim z niezapomnianym głosem lektora, Tomasza Knapika. Nie mogło go zabraknąć w Kung Fury, do którego nagrano polską wersję lektorską po światowym sukcesie produkcji anglojęzycznej.

Po trzech latach od premiery filmu krótkometrażowego ogłoszono, iż powstanie jego kontynuacja, lecz tym razem trafi ona na wielki ekran. Od paru dni dochodzą kolejne, niesamowite wieści dotyczące produkcji Kung Fury 2. Na ekranie ujrzymy Michaela Fassbendera (X-Men: First Class, Prometheus), który jest także jednym z producentów. Powróci także David Hasselhoff (Baywatch). Największą niespodzianką jest ogłoszenie, iż wystąpi także król kina akcji lat 80-tych, Arnold Schwarzenegger (Terminator, Conan… czy naprawdę mam wymieniać więcej? 😛 ). Chodzą pogłoski, iż miałoby się spełnić jego największe marzenie i wcieli się w rolę Prezydenta Stanów Zjednoczonych 🙂

David Sandberg jako Kung Fury

Pomysłodawca i twórca pierwszej części, David Sandberg, będzie producentem sequela, lecz nie wiadomo kto będzie odpowiedzialny za reżyserię. Może uda się ściągnąć na fotel reżysera jakieś znane nazwisko?

W oczekiwaniu na kolejne newsy dotyczące produkcji Kung Fury 2, zachęcam do zapoznania się z częścią pierwszą…

… oraz z teledyskiem.

Dlaczego Endless Space 2?

„Stargate Origins” – pierwsze wrażenia