in , ,

Kwietniowe zapowiedzi mangowe

Nowy miesiąc zaczął się już na dobre, czas więc na kwietniowe zapowiedzi mangowe. Tak jak widać w tym miesiącu zostaną one przedstawione przeze mnie, nie zaś, tak jak zazwyczaj, przez Agatę T. Jednak spokojnie, to tylko jednorazowa sytuacja. Nie przedłużając już zbytnio – zapraszam do zapoznania się z poniższą kwietniową listą!

Wydawnictwo JPF

Pierwszą z nowości jest jednotomowa light novel o nazwie Naruto: Tajemna historia Gaary. Jest to piąta już z kolei przetłumaczona przez wydawnictwo JPF książka ze znanego wszystkim fanom mangi i anime (i nie tylko im!) świata Naruto. Opis wydawcy:

“Po zażegnaniu księżycowego kataklizmu świat cieszy się względnym spokojem. Kazekage Gaara – przywódca jednego z filarów Unii Shinobi, Osady Ukrytej w Piasku, otrzymuje od starszyzny niespodziewane polecenie: „Ożeń się”… Podczas gdy dwudziestoletni Kazekage wyrusza na spotkanie swej przyszłej panny młodej, wokół jego brata, Kankurō, zaczynają się kłębić cienie… Spisek, od którego Suna-gakure już wkrótce zadrży w posadach. Krwawe przeznaczenie w imię więzów krwi… Oto historia mężczyzny samotnie stojącego na straży nowej ery.”

Wydawnictwo Waneko

Jak widać po powyższym obrazku, wydawnictwo Waneko zdecydowało się na wydanie w tym miesiącu wielu tytułów, w tym także trzech nowości, którymi są kolejno: trzytomowa manga Wrobiona w magię (jap. Re:Mahou Shoujo), kontynuacja wydawanej przez to samo wydawnictwo serii Inspektor Akane Tsutsunemori pod tytułem Psycho-Pass 2, a także jednotomowa manga Kłamstwa Bogów (jap. Kamisama ga Uso wo Tsuku). Poniżej opisy wszystkich nowości:

Wrobiona w magię: “Clan, niegdyś popularna czarodziejka, nagle zniknęła. Po siedmiu latach, podczas których zdążyło jej się trochę podrosnąć, wraca do swojej roli. Obfity biust i jej mocny charakter to teraz jej znaki rozpoznawcze. Nic więc dziwnego, że gdy każdego dnia staje do walki, zło drży przed jej nieziemsko pełnymi kształtami!”

Psycho-Pass 2: “Bliska przyszłość, w której właściwości ludzkiej psychiki i charakterologiczne predyspozycje da się zmierzyć i wyrazić liczbowo – uzyskana wartość to tzw. „psycho-pass”. Do określania siły skłonności przestępczych służy specjalny „współczynnik zbrodni”, na podstawie którego osądza się kryminalistów. Inspektor Akane Tsunemori straciła wielu przyjaciół, lecz dojrzała i prowadzi nowy Oddział 1. I chociaż jej codzienność przesiąknięta jest zbrodnią, nawet nie przypuszcza, co dzieje się tuż pod jej nosem…”

Kłamstwa Bogów: “Natsuru Nanao jest kompletnie ignorowany przez dziewczyny ze swojej nowej klasy. Wkrótce jednak udaje mu się nawiązać kontakt z jedną z nich, Rio Suzumurą. Oboje nie wiedzą jeszcze, że ostatniego lata przed końcem podstawówki rozpocznie się ich najwspanialsza przygoda, podczas której, nieopatrznie, ujawniony zostanie największy sekret Rio. A wszystko za sprawą niespodziewanego wieczornego spotkania, nauczyciela wuefu oraz małego, białego kotka.”

Studio JG

W tym miesiącu wydawnictwo Studio JG wraz z wydaniem nowości którą jest komiks autorki polskiego pochodzenia o nazwie Hito Wieczny Tułacz: WIETNAM zdecydowało się na reedycje jej wszystkich poprzednich dzieł, którymi są kolejno: Česary, Materia Dziwactwa, Red Dada oraz Wolpertingermenschen. Poniżej opis najnowszego z jej tytułów:

“Pierwszy tom serii „Hito Wieczny Tułacz” to subiektywny komiks podróżniczy opisujący perypetie Hitohai (polskiej autorki znanej z tytułów takich jak Česary czy Wolpertingermenschen) podczas jej wolontariatu na północy Wietnamu. Komiks pokazuje ten komunistyczny kraj z przymrużeniem oka i nutką nostalgii za dzieciństwem w czasach PRL-u, a niezwykła wrażliwość, spostrzegawczość i poczucie humoru artystki płynnie łączą znaczące szczegóły wietnamskiej codzienności w spontaniczną refleksję nad życiem. Sprawdźcie co nocą budzi się do życia w hotelu na końcu świata, jak zdobyć pożywienie w ekstremalnych warunkach i jak nauczyć małe, wietnamskie dzieci angielskiego!”

Wydawnictwo Kotori

Ostatnią z nowości jest wciąż wydawana w Japonii manga Given. Osoby zaznajomione z wydawnictwem Kotori nie zdziwią się na wieść, że jest to kolejny tytuł z gatunku BL (Boys Love, miłość męsko-męska). Jest on dodatkowo opisany takimi określeniami jak dramat i okruchy życia. Poniżej opis wydawcy:

“Zagnieździł się w mojej głowie i nie mogę o nim zapomnieć. Głos Mafuyu to bardzo niebezpieczna broń. W dniu, gdy go usłyszałem, poczułem, że moje dotychczasowe pasje zaczęły tracić swój blask”. Pewnego popołudnia Uenoyama spotyka w szkole małomównego chłopaka trzymającego w objęciach podniszczoną gitarę z pękniętą struną. W geście życzliwości naprawia instrument, a gdy pod jego palcami rozbrzmiewa pierwszy akord, nieznajomy wydaje się tym niezwykle poruszony i prosi, by Uenoyama nauczył go grać. Odmowa nie wchodzi w grę, ponieważ Mafuyu – bo tak nazywa się chłopak – nie daje się zbyć i uparcie ponawia prośbę. Lecz dopiero jego śpiew sprawi, że Uenoyama nie tylko zgodzi się na naukę, ale zapragnie poznać go bliżej.”

Wszystkie opisy i zdjęcia pochodzą ze stron wydawnictw

Batman: The Enemy Within [recenzja]

Jakub Ćwiek [Strzały z BETONiarki #2]