in

Mistrzowie Klimatu Cartoon Network świętują Tydzień Wody we współpracy z Wastebuster w zgodzie ze strategią ONZ „Woda 2030”

[Komunikat prasowy]

Mistrzowie Klimatu nie próżnują! Cartoon Network rozpoczął kolejną kampanię, która ma na celu inspirować i zachęcać najmłodszych do działania – tym razem w kwestii wody. Kanał podjął współpracę z Wastebuster, brytyjską organizacją non-profit, która odpowiada za nową międzynarodową inicjatywę Water Week (Tydzień Wody). Akcja ma na celu integrację nauki, zrównoważonego rozwoju i – we współpracy z branżą rozrywkową – storytellingu. Wszystko w trosce o klimat!  

Water Week został zainicjowany w zgodzie z celami Strategii ONZ „Woda 2030” jako część Międzynarodowej Dekady Wody – globalnego programu zapoczątkowanego w 2018 roku, który ma na celu zwiększanie świadomości na temat tego zasobu oraz promocję działań na rzecz zrównoważonego zarządzania wodą. Cartoon Network zaangażował się w projekt w ramach kampanii Mistrzowie Klimatu Cartoon Network – inicjatywy, w ramach której dzieci podejmują działania na rzecz środowiska. Mistrzowie Klimatu biorą udział w specjalnych wyzwaniach, a dedykowana witryna i aplikacja buduje poczucie wspólnoty wśród dzieci z całego świata – Cartoon Network łączy tych, którzy dzielą się pasją do wywierania pozytywnego wpływu na planetę.

W ramach projektu Water Week na Mistrzów Klimatu czeka jeszcze więcej specjalnych wyzwań, ciekawostek, quizów i innych treści – wszystkie są związane z wodą i jej ogromnym znaczeniem dla planety. Treści są dostępne na stronie kampanii Mistrzów Klimatu, w aplikacji Climate Champions, zostały także udostępnione przez Wastebuster w specjalnych pakietach materiałów edukacyjnych. Cartoon Network planuje także wykorzystanie mediów społecznościowych i platform informacyjnych, aby oddać głos dzieciom i młodzieży oraz wzmocnić przekaz związany z inicjatywą.

– Woda to jeden z najcenniejszych zasobów naszej planety, ale nie zawsze doceniamy jej znaczenie. Dzięki programowi Mistrzowie Klimatu Cartoon Network chcemy zachęcać najmłodszych do dbania o każdą kroplę. To dzieci są kluczem do ochrony planety – zależy nam więc na wykorzystaniu naszych kanałów, by je motywować i umożliwiać im działanie. Nasza współpraca z Wastebuster w ramach Water Week ma na celu wzmocnienie zapału młodych klimatycznych działaczy, przez dostarczenie im praktycznych wskazówek i narzędzi do działania. – mówi Monika Oomen, VP Brand, Comms and Digital Content Strategy w Warner Bros. Discovery.

W witrynie Mistrzów Klimatu dostępne są specjalne wyzwania związane z wodą, takie jak np. Prysznicowy wyścig, który zachęca dzieci do skrócenia czasu brania prysznica do 5 minut, by oszczędzać wodę. Wodna inicjatywa Mistrzów Klimatu została zintegrowana także z Cartoon Network Game On! na platformie Roblox – Cartoon Network po raz kolejny łączy edukację z zabawą. W Robloxie na dzieci będą czekały nowe misje związane z wodą – w jednej z nich gracze pomogą Craigowi, znanemu z serialu Craig znad potoku, budować w parku zbiorniki na deszczówkę. A to tylko jeden z przykładów!

Wierzymy w moc rozrywki i jej wpływ na zmianę społeczną – mówi Katy Newnham, założycielka i dyrektor Wastebuster. – W ramach współpracy z Cartoon Network w trakcie Water Week chcemy pobudzić wyobraźnię dzieci – dzięki postaciom, z którymi mogą się utożsamić, wciągającym historiom, ciekawostkom i niesamowitym wyzwaniom, które same mogą podejmować. Inspirujemy i budujemy odpowiedzialne zachowania związane z ochroną wody, także dzięki prostym, codziennym działaniom.

Dzięki współpracy z Wastebuster Mistrzowie Klimatu Cartoon Network zwiększają świadomość na temat wody i inspirują kolejne pokolenia do ochrony tego cennego zasobu. Specjalna inicjatywa Water Week będzie promowana na antenie Cartoon Network przez cały czerwiec.

Więcej informacji na temat Mistrzów Klimatu Cartoon Network można znaleźć na stronie: https://cartoonnetworkclimatechampions.com/pl-pl

Fan popkultury, szczególnie filmów i komiksów.

Love Robot [Z półki zdjęte]

Zapowiedzi mangowe – czerwiec 2024