in , ,

mniesiepodoba#20 [Stephanie Law]

Stephanie Law zaczęła karierę ilustracyjną pracując z wieloma firmami produkującymi gry fantasy. Na początku pracowała dla Wizards of the Coast in Magic, a także ze Skotos Tech (Castle Marrach), White Wolf (Changeling), Alderac Entertainment (Legend of Five Rings) i Green Ronin. Współpracowała również z wydawnictwami LUNA Books, Tachyon Books, Palazzo Editions, Llewellyn Worldwide i f + w Publishing.

„Praca Stephanie Law to eksploracja mitologii połączonej z jej osobistą symboliką. Jej sztuka podróżuje przez surrealistyczne światy, zamieszkałe przez zjawiskowe postacie, zamaskowane stworzenia i uskrzydlone cienie. Fantastyczny przenikany wizjami niesie obietnicę, że jest to świat, który leży u podstaw rzeczywistości”.

Archetypy, będące podstawą odwołania się do koncepcji mitologicznych, są jedną z podstawowych inspiracji dla jej obrazów. Wszystko miesza się z ruchem, tańcem. Stephanie jest tancerką od prawie dwóch dekad i używa tego doświadczenia, jak ludzkie ciało porusza się i jakie emocje temu towarzyszą.

„Dorastając w Kalifornii, Stephanie była otoczona bogactwem naturalnej inspiracji wokół niej. Kręte konary żywych dębów ze wzgórz w pobliżu jej domu wkraczają w jej obrazy. Chaos dzikiego wzrostu Natury, i odwrotnie, piękno rozkładu, odbijają się echem w teksturach i fraktalnych wzorcach jej pracy”.

Zajmowała się projektowaniem kart tarota, kalendarzy, przewodnika ziołowego. Znana jest również z serii książek poświęconych technikom akwarelowym Dreamscapes, opublikowanych w Impact Books, pokazujących każdemu, jak wziąć ołówek oraz pędzel i rozpocząć własne poszukiwania w fantastycznych światach malarstwa i stworzeniach, które je zamieszkują.

Obecnie prezentuje swoje prace w grupowych i indywidualnych wystawach w galeriach w Nowym Jorku, San Francisco, Nashville i San Diego, jednocześnie publikuje kolekcje książek ze swoją twórczością za pośrednictwem Shadowscapes Press. Ostatnie prace obejmują owady, rośliny wyobrażeniowe i stworzenia, wplecione w miniaturowy świat. Ten poetycki świat jej twórczości zachęca do podglądania jej i zanurzenia się w ten blask bijący z tych obrazów.

The Black Monday Murders – 2 – Waga [recenzja]

Procent [Żyjek#6]