in

Nadjeżdża ZINE TANK

ZINE TANK to zestaw zinów stworzonych przez młodych (stażem i/lub wiekiem) autorów, których dotychczasowe dzieła ukazywały się w bardzo małych nakładach. Przedsprzedaż trwa do 3 lutego.

Na całość składają się cztery zeszyty w formacie A5 (okładka: kolor, papier kreda mat 170 g; środek: cz-b., papier lux creme 90 g), które zapakowane są w pudełko. Do tego otrzymamy mini-grę RPG (format A4 łamane do DL), wpinkę DFTS DFTZ (38 mm) oraz pocztówkę Pecador contra Nazi Zombie.

ZINE TANK będzie niedługo dostępny w Gildii. Jego cena to 60 zł, a warto się spieszyć, bo nakład wynosi 100 egzemplarzy.

Admirał Eaglehawk: Skrzeczący Szwadron
24 strony
Bohater wielu kosmicznych bitew, Admirał Eaglehawk przemierza komos w poszukiwaniu swojej rodzimej planety. Razem z trzema dzielnymi kompanami tworzy załogę statku Szwadron. Przeżywają wiele legendarnych przygód. Poczytajcie o jednej z nich.

Tomxyz (rysunki) – dniami pracuje w korporacji, nocami tworzy bazgroły. Z miłości do komiksów sam zaczął je rysować, debiutując w 2018 roku zinem “Kto zaparzy earl greya” stworzonym wspólnie z Maciejem Jasińskim. W tym samym roku nagrodzony wyróżnieniem za formę w konkursie na krótką formę komiksową “Razem w Komiksie”.

Mateusz Smoter (scenariusz) – od małego zapalony miłośnik komiksu. Szczególnie lubi scenę niezależną, twórca RecenZina. Publikował tu i ówdzie, swoimi (głównie) komiksowymi przemyśleniami dzieli się na Instagramie (@sprawdz_ten_komiks). Niniejszy komiks to jego scenopisarski debiut.
okładka: Paweł Kuliński

Rzeczy, które robiłabym z przyjaciółmi gdybym ich miała
24 strony
To zin dokładnie o tym, co zostało napisane w tytule.
Helena Smołka – lubi pieski,filmy dokumentalne, (nie)straszne horrory, japońską popkulturę i kolor fioletowy. Jej prace można znaleźć w kilku zinach, m. in. w Mydle i Darmozinie.
Chciałaby mieć znajomych.
https://www.instagram.com/dstryer/
https://www.artstation.com/helenasmolka

Slååterhaus
16 stron
Komiks o upadku zachodniej cywilizacji i walce z gargulcami (właściwie jedno wynika z drugiego).
Przemek Jachnik – ur. 1992 roku w Łodzi. Absolwent Projektowania Graficznego na łódzkiej ASP. Na co dzień, etatowo zajmuje się grafiką komputerową. W 2012 roku założył fanpage Once We Had Teeth z komiksami wymyślonymi w gimnazjum. Wspiera projektami np. plakatów albo płyt różne lokalne inicjatywy.

KILLER FOOD: Tribute Zine
40 stron
“TOMATOE HOLOCAUST” — ludzkość od zarania dziejów walczy z inwazjami morderczych pomidorów. Jest jednak człowiek, który może powstrzymać je raz na zawsze. Pomidory, strzeżcie się, bowiem tym razem nie będzie taryfy ulgowej!

“FOOD METAL JACKET” — Straszliwa trauma, z którą każdego dnia musi mierzyć się Sgt. Sausage, ma swój początek na wilgotnych grzęzawiskach Wietnamu. Kiedy ciszę rozdziera seria z broni maszynowej, a wokoło zaczynają fruwać kawałki mięsa, uświadamiasz sobie, że nic już nie będzie takie jak wcześniej.

“THEY LIVE!” – Co stanie się w momencie, gdy pozostawione w lodówce resztki jedzenia zaczną żyć swoim własnym życiem? Oczywiście, że spróbują przejąć kontrolę nad światem! Opowiadanie “Hipster Killa” o kawie voodo, która została zesłana na ziemię by siać śmierć i zniszczenie.

Jan Kabaciński – urodzony w 1991 roku poznański bloger i miłośnik bardzo szeroko pojętej popkultury lat 80 i 90. Twórca bloga „Gruby Geek – Recenzje Figurek” oraz zadeklarowany fan Roba Liefelda. Autor zina “90s FOREVER”.

Gang Kosmicznych Małp
A4 składane do DL
Jest rok 1979. 10. rocznica lądowania na Księżycu. NASA organizuje wielkie przyjęcie. Ważni ludzie będą świętować, plotkować i prosić ważniejszych ludzi o jeszcze więcej funduszy. Prawda jest taka, że Neil Armstrong był tylko pierwszym CZŁOWIEKIEM na Srebrnym Globie. Możesz być teraz szychą w nowojorskim pół-światku, ale jesteś też cybernetycznie udoskonalonym przez NASA naczelnym, który planuje największy skok swojego życia. Zemsta będzie wisienką na torcie…

Tę naprawdę prostą grę fabularną stworzyła Rachel Callagher. Zasady na podstawie gry Honey Heist autorstwa Granta Howitta. Tłumaczenie, drobne modyfikacje i skład edycji polskiej: Łukasz Kowalczuk.

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

„Zabić drozda” Harper Lee – komiksowa adaptacja [Zapowiedź]

Skazany Józef Mogiła [Recenzja]