in , , , ,

Niedźwiadek i Ptaszek. Gwiazdy i inne opowiadania [recenzja]

Wiecie, jak trudno znaleźć taki głaz, na którym Ptaszek miał czekać na Niedźwiadka? Szukałam cały dzień i żadnemu z wielkich kamieni, które widziałam, nie wyrosły nagle nogi oraz głowa. Cóż… pozostało mi rozłożyć ręce i wrócić do domu.

Niedźwiadek oraz Ptaszek to dwaj przyjaciele. Tak jak w przyjaźni bywa, przeżywają smutne i szczęśliwe chwile. Potrafią się pogodzić w nietuzinkowy sposób, gdy pokłócą się o błahą sprawę. Robią sobie prezenty, ale nie zawsze takie niespodzianki się udają. Słuchają się wzajemnie, czasami aż do przesady. Wspólnie dostrzegają to, że ich przyjaźń jest wyjątkowa, a także ważniejsza niż wiele rzeczy, o których marzą.

Ta książka to cztery opowiadania przepełnione humorem oraz ciekawymi pomysłami na przygody bohaterów. Wydana w twardej oprawie z ilustracjami, które napawają czytelnika dodatkową dawką optymizmu. Czytając historie Niedźwiadka i Ptaszka może Was dopaść ból brzucha, ale nie martwcie się na zapas! Jeszcze nikomu nie zaszkodziła taka bolączka… ze śmiechu 🙂

Jeśli zainteresowała Was pomysłowość bohaterów, to możecie sięgnąć po inny tom z tej serii pt. Niedźwiadek i Ptaszek. Kocyk i inne historie.

Opis wydawcy:
Niedźwiadek i Ptaszek są najlepszymi przyjaciółmi!
Uwielbiają razem spędzać czas. Chociaż nie zawsze się zgadzają, co do jednego są zgodni: zależy im, aby druga osoba była szczęśliwa.
Kiedy Niedźwiadek zjada wyjątkowe ciasto-niespodziankę, które przygotował dla niego Ptaszek, dochodzi do komicznej pomyłki. A kiedy głaz, na którym siedzi Ptaszek, zaczyna się poruszać i oddalać, na ratunek przybywa Niedźwiadek…
„Niedźwiadek i Ptaszek” to seria uroczych, zabawnych historii dla młodszych dzieci. Opowiada o szczerej przyjaźni i wspólnych przygodach tytułowej dwójki bohaterów. Każda książka zawiera cztery historyjki.

Dane techniczne:
Tytuł: Niedźwiadek i Ptaszek. Gwiazdy i inne opowiadania
Autor: Jarvis
Ilustrator: Jarvis
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: Twarda
Data wydania: 28.02.2024
Liczba stron: 64
Wiek: 4-5 lat

O Astronomie Jacka Frąsia raz jeszcze

Krew z krwi – zapowiedź