in , , ,

Powraca Egmont Manga

Wydawnictwo Egmont wraca do wydawania mang. Tym razem będą to tytuły oparte na znanych popkulturowych markach. Od 8 lutego w księgarniach można dostać dwa premierowe tytuły Samuraj i Stich oraz Star Wars. Leia.

W ramach Egmont Manga na rynku pojawią się nowe jeszcze dotąd w Polsce nie wydawane licencyjne mangi. Wydawane będą w miękkiej oprawie z obwolutą, w formacie 148×210.

Na początek w lutym ukazały się pierwsze tomy serii:

Samuraj i Stich

Opis wydawcy:
“Manga o niebieskim przybyszu z kosmosu, znanym z filmu animowanego Lilo i Stich. 

Pewnego dnia z wielkim hukiem i trzaskiem spada z nieba statek kosmiczny z tajemniczym niebieskim stworem. Ląduje awaryjnie… w średniowiecznej Japonii! Spotyka go władca jednej z prowincji – budzący strach wśród swoich poddanych Yamato Meison. Na widok sympatycznego przybysza z kosmosu w sercu dotąd surowego i okrutnego samuraja zaczyna kiełkować nowe uczucie. Od tej pory stają się nierozłączni. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni…”

Scenarzysta: Hiroto Wada
Ilustrator:
Hiroto Wada
Tłumacz:
Alex Hagemann
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami

Star Wars. Leia. Trzy wyzwania księżniczki

Opis wydawcy:
“Manga z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…. 
Księżniczka Alderaana – Leia – kończy szesnaście lat. Aby móc odziedziczyć tron, musi przejść trzy próby. Najpierw wyrusza na planetę Wobani, żeby wspomóc jej biednych mieszkańców. Zostaje tam wmieszana w konflikt między Imperium Galaktycznym a armią rebeliantów… Świadoma odpowiedzialności za lud Alderaana, staje przed trudnym wyborem, kiedy gra toczy się o ocalenie galaktyki miażdżonej rządami Imperium.
Oto pierwszy tom serii – z pasją i wnikliwie opisujący losy młodej księżniczki Lei.”

Scenarzysta: Claudia Gray
Ilustrator:
Haruichi
Tłumacz:
Alex Hagemann
Typ oprawy:
miękka ze skrzydełkami

W marcu możemy się spodziewać pierwszego tomu serii Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Chiny, której historia skupi się burzliwych losach nieustraszonej asasynki Shao Jun. Autorką serii jest Minoji Kurata.  Natomiast w kwietniu planowany jest początek serii Star Wars. Wielka Republika. Na skraju równowagi. 

Produkcje Nickelodeon na SkyShowtime [lista]

Kolekcja Retro od wydawnictwa Entliczek