in , ,

Promocja “Istoty” [Warszawa]

W najbliższą niedzielę (29 lipca) o godzinie 18. odbedzię się premiera erotycznej powieści graficznej Istota. W spotkaniu wezmą udział autorki: Aleksandra Hirszfeld, Agata Nowicka, Agatą Bogacka, Ada Buchholc, Joanną Krótką i Katarzyna Borkowską oraz Szymon Holcman z wydawnictwa Kultura Gniewu, zaś rozmowę poprowadzi Anna Sańczuk.

Gdzie: Kawiarnia Powidoki w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Kiedy: 29 lipca (niedziela), godzina 18:00.

Pierwsza na polskim rynku wydawniczym erotyczna powieść graficzna napisana z kobiecej perspektywy. Autorki rozprawiają się w niej z mitami i stereotypami, męskocentryczną narracją czy rozmaitymi tabu związanymi z kobiecą seksualnością.

Istota to również manifest na rzecz pozytywnej, nieskrępowanej energii libidalnej. Bo seks oparty na wymianie między wolnymi, równoprawnymi jednostkami to afirmatywna energia, która daje niezwykły napęd do życia.

Agata Nowicka i Aleksandra Hirszfeld pisały scenariusze kolejnych rozdziałów z myślą o konkretnych artystkach, wśród których znajdują się: Dagmara Matuszak, Joanna Krótka, Eva Juszczuk, Agata Bogacka i Ada Buchholc. Choć komiks został stworzony przez kobiety, nie jest tylko dla kobiet.

ISTOTA
Scenariusz: Agata Nowicka, Aleksandra Hirszfeld
Rysunki: Agata Bogacka, Katarzyna Borkowska, Ada Buchholc, Ewa Juszczuk, Joanna Krótka, Dagmara Matuszak, Agata Nowicka

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

“Paper Girls” tom 4 [recenzja]

#mniesiepodoba23 [Melissa McGill]