in , ,

#mniesiepodoba23 [Melissa McGill]

Melissy McGill to amerykańska artystka, która nie tylko maluje, ale także wykonuje prace rzeźbiarskie i projekty dźwiękowe. Oddziaływanie jej prac jest bardzo duże. To co w nich widoczne, pobudza do refleksji.

Jest absolwentką The Rhode Island. Od 1991 roku wystawia swoje prace na całym świecie, w tym także w przestrzeni miejskiej. Ma za sobą wiele wystaw m.in. Constellation, Palmas, w White Cube w Londynie, Power House, Memphis, Palazzo Capello, Wenecji i w Nowym Jorku, gdzie na co dzień mieszka.

Pasjonuje się najbardziej sztuką w przestrzeni publicznej i jej możliwościami oddziaływania na najbliższą społeczność.

Sama o twórczości i sobie mówi: „Warstwa tekstury i koloru, przemywanie i oznaczanie, malowanie i płótno ewoluują w coś nowego. Odzwierciedlają radość z poruszania się. Mój proces obejmuje całe moje ciało. Duże uderzenia koloru wylewają się lub ocierają o płótno. Szukając inspiracji w świecie przyrody, buduję swoje obrazy w bardzo organiczny sposób. Pracuję przede wszystkim z farbami akrylowymi, które pozwalają mi pracować intuicyjnie. Po 15 latach interpretowania idei innych ludzi jako ilustratorka, teraz to moje malarstwo jest radosną interpretacją mojego doświadczenia życiowego. Moje prace są w kolekcjach w Stanach Zjednoczonych i Europie”.

Melissa jest samoukiem, i co dla mnie szczególnie miłe, obserwuje mój profil na Instagramie tak, jak i ja jej. Zapraszam Was do tego kolorowego świata jej twórczości.

Promocja “Istoty” [Warszawa]

Ebook i drugi zwiastun “Snów umarłych” już w sieci