By Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America (Ridley ScottUploaded by maybeMaybeMaybe) [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons
in , ,

Ridley Scott a sprawa komiksowa

Jak podaje Filmweb Ridley Scott wyreżyseruje komiksowe widowisko. Nie zaangażuje się jednak w uniwersa MCU ani DC. Wybrał komiks Queen and Country Grega Rucky.

Komiks jest szpiegowską opowieścią, której bohaterką jest Tara Chace, agentka brytyjskiego MI6. Tom pierwszy, wydany w Polsce pod tytułem Za Królową i Ojczyznę: Spalona ziemia, otrzymał nagrodę Eisnera dla najlepszej nowej serii komiksowej. Operacja opatrzona kryptonimem “spalona ziemia” zakończyła się sukcesem – brytyjska agentka Ogar Dwa wypełniła zadanie w Kosowie. Ale Służby Specjalne Jej Królewskiej Mości nie przypuszczały, że to dopiero początek międzynarodowej afery politycznej…

Okładka polskiego wydania komiksu

To co odróżnia Za królową i ojczyznę od innych opowieści szpiegowskich jest realizm i przywiązanie do szczegółów. Greg Rucka bardzo dokładnie przedstawił nie tylko pracę agentów do zadań specjalnych, ale również całą biurokratyczną machinę stojącą za nimi oraz polityczne rozgrywki mającą wpływ na ich działania.

Cykl doczekał się 32 zeszytów, do których rysunki stworzyli m.in. Steve Rolston. Bryan Lee O’Malley, Leanardo Fernandez, Jason Shawn Alexander i Mike Hawthorne. Seria została zebrana w czterech zbiorczych tomach opublikowanych u nas przez wydawnictwo Taurus Media w latach 2005-2008.

Projekt powstanie dla 20th Century Fox, które od lat przymierza się do ekranizacji komiksu. Swego czasu do roli głównej bohaterki angaż dostała Ellen Page. Aktorka nie jest już jednak z filmem związana. Czas rozpoczęcia prac nad ekranizacją nie jest jeszcze znany – oprócz niej planuje kontynuację Obcego: Przymierza oraz ekranizację Merlina: Nieznanych lat.

Ridley Scott to brytyjski reżyser i producent filmowy. Pochodzi z rodziny z tradycjami reżyserskimi. Scott był trzykrotnie nominowany do Oscara za reżyserię za filmy: Thelma i Louise, Gladiator i Helikopter w ogniu, tak samo do Złotych Globów, nagród BAFTA i Emmy. Do jego nabardziej znanych tytułów należą seria Obcy, Łowca androidów, Robin Hood, czy Marsjanin.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

7. Krakowski Festiwal Komiksu

Deadpool 2 [zwiastun #2]