in ,

Sonne, Emi de Clam i PinPinax — nagranie spotkania z komiksiarami z triumwiratu komiksowego SEMP

Zapraszamy do obejrzenia nagrania spotkania z Mirą „Sonne” Morawską, Emilią „Emi de Clam” Marlewską i Pauliną „PinPinax” Matyńką, które odbyło się na Kanale Książkowym. Długie, ale warto!

Więcej o autorkach na stronie https://sempcomics.carrd.co/

Emilia „Emi de Clam” Marlewska

Absolwentka Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku, graficzka komputerowa, animatorka zajęć kreatywnych. Zajmuje się edycją graficzną komiksów dla wydawnictwa Hanami. Jest autorką komiksów Cwaniara oraz Goth & Pastel. Prowadzi zajęcia kreatywne z komiksu dla młodzieży. Więcej informacji i linki do webkomiksów znajdziecie na jej stronie oraz FB i Insta.

Paulina „PinPinax” Matyńka

Absolwentka filologii romańskiej i socjologii, niezależna autorka i rysowniczka. Lubi długie, wielowątkowe historie i nie waha się takich tworzyć. Jej przygoda z komiksem zaczęła się w 2018 roku. Odsłona jest jej pierwszą wydaną opowieścią. Znacie ją zapewne z komiksu Literacka Agencja Detektywistyczna — powieści graficznej dla osób, które lubią czytać! Znajdziecie ją na stronie autorskiejFB i Insta. Wiadomość z ostatniej chwili: za LAD została nominowana do Złotych Kurczaków 2021 w kategoriach: debiut, scenariusz i najlepszy komiks.

Mira „Sonne” Morawska

Autorka niezależnych komiksów w klimacie dramatu, fantasy i horroru. Od najmłodszych lat zafascynowana fantastycznymi historiami, japońskim komiksem i dawną sztuką europejską. Ukończyła historię sztuki i prowadzi zajęcia plastyczne i komiksowe dla dzieci i młodzieży. Znacie ją z komiksów Komornik duszBazylika i The Nightmare. Obecnie pracuje nad pierwszym tomem planowanej serii dark fantasy pt. Moret. Więcej informacji znajdziecie na jej stronie.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Lajw z Piotrem Nowackim [patronat Betoniarki]

Zmarszczki — recenzja komiksu